Националът на България за Купа Дейвис Александър Лазаров спечели титлата

...

Александър Лазаров заслужи трофея на сингъл на международния турнир в Созопол

Националът на България за Купа " Дейвис " Александър Лазаров завоюва купата на интернационалния шампионат по тенис за мъже на твърда настилка от сериите " Фючърс " на Световната федерация ITF в Созопол с награден фонд 15 хиляди $.

Поставеният под номер 1 Лазаров победи на финала номер 4 Макс Красновски (Полша) с 6:2, 6:4 за 78 минути.

Българинът реализира десета поредна победа, откакто през предходната седмица победи във втория от трите надпревари от веригата на ITF в Созопол.

Лазаров нямаше проблеми в първия сет, в който поведе с 4:1 и завоюва с 6:2.

Във втората част българинът взе задатък от 4:0, само че Красновски изравни. Лазаров завоюва подаването си за 5:4 и стигна до пробив в последния гейм, с цел да затвори мача.

Така Лазаров заслужи седма купа от " Фючърс " на Световната федерация ITF и трета за сезона. Той завоюва и шампионата в София през юли на Търговска колегия " Диана ".

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис дуели от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.