Итудис: В Евролигата има тенденция за... канибализъм към треньорите
Наставникът на Апоел Тел Авив Димитрис Итудис разяснява възходящ проблем в европейската баскетболна общественост - неналичието на сигурност за работата на треньорите, а в качеството си на президент на Борда на старши треньорите в Евролигата, той съобщи: „ Има чувство за наклонност за... „ канибализъм “ - „ изяждане на треньори “, която следим в Евролигата тази година. “
„ Говоря и като президент на треньорите в Евролигата. Тъжно е, когато наемете някого за три години или подновите контракта му за две години, а го уволните след 10 дни. Мисля, че казусът не е в индивида, който е уволнен, а в индивида, който го е наел. След като сте го наели, би трябвало да почитате съглашението, което сте сключили. Немислимо е да се подписват контракти, които не се съблюдават “, разяснява пред basket.gr Итудис.
Той в допълнение обясни работата на треньорския ръб и връзките им с управлението на лигата.
„ В рамките на екосистемата на Евролигата успяхме да осигурим на треньорите да продължат да получават заплатата си, плюс съглашението, което са сключили с предходния си тим, без значение дали са си намерили различен тим или не. Искаме да реализираме и други неща и сме в честа връзка с Деян Бодирога и Чус Буено, с цел да можем да предложим нашите хрумвания “, сподели още гръцкият експерт и продължи:
„ Ние, треньорите, сме тези, които ръководят спортистите и клубовете, тъй че нашият глас би трябвало да бъде чут. Имаме няколко въпроса. За мен беше чест, че заемах тази позиция в продължение на четири години. През лятото имаме предстоят семинар и избори. Разширяването към този момент стартира, то ще бъде продължи и синдикалният орган на треньорите ще стане още по-силен във връзка с популяризирането на концепциите. Да не забравяме, че системата за плей-ин е предложение на треньорите. “
„ Говоря и като президент на треньорите в Евролигата. Тъжно е, когато наемете някого за три години или подновите контракта му за две години, а го уволните след 10 дни. Мисля, че казусът не е в индивида, който е уволнен, а в индивида, който го е наел. След като сте го наели, би трябвало да почитате съглашението, което сте сключили. Немислимо е да се подписват контракти, които не се съблюдават “, разяснява пред basket.gr Итудис.
Той в допълнение обясни работата на треньорския ръб и връзките им с управлението на лигата.
„ В рамките на екосистемата на Евролигата успяхме да осигурим на треньорите да продължат да получават заплатата си, плюс съглашението, което са сключили с предходния си тим, без значение дали са си намерили различен тим или не. Искаме да реализираме и други неща и сме в честа връзка с Деян Бодирога и Чус Буено, с цел да можем да предложим нашите хрумвания “, сподели още гръцкият експерт и продължи:
„ Ние, треньорите, сме тези, които ръководят спортистите и клубовете, тъй че нашият глас би трябвало да бъде чут. Имаме няколко въпроса. За мен беше чест, че заемах тази позиция в продължение на четири години. През лятото имаме предстоят семинар и избори. Разширяването към този момент стартира, то ще бъде продължи и синдикалният орган на треньорите ще стане още по-силен във връзка с популяризирането на концепциите. Да не забравяме, че системата за плей-ин е предложение на треньорите. “
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




