Наполи продължи великолепната си серия и записа десета поредна победа

...

Наполи взе Дербито на Юга срещу Рома

Наполи продължи превъзходната си серия и записа десета поредна победа във всички шампионати. Тимът на Лучано Спалети завоюва с 1:0 визитата си на Рома в Дербито на Юга. Единствения гол вкара Виктор Озимен 10 минути преди края. Нападателят се разписа в трети почитател дуел, откакто се възвърне от контузия.

Рома игра по-добре през първото полувреме, само че имаше и шанс. Наполи получи. След почивката вълците бяха надалеч от нужното равнище.

С триумфа Наполи събра 29 точки – три повече от. Рома остава на пето място с 22 точки.

По-рано денем Аталанта падна с 0:2 като хазаин на Лацио. Закани откри още в десетата минута с четвъртото си попадение през сезона. Малко след почивката Фелипе Андерсон направи 0:2. Орлите изпревариха Аталанта в класирането – и двата отбора имат по 24 точки, само че Лацио е с доста по-добра голова разлика.

Източник: flashnews.bg