Наполи победи Милан с 2:1 в мач от 7-ия кръг

...

Наполи нанесе първа загуба на шампионите и оглави Серия А

Наполи победи Милан с 2:1 в мач от 7-ия кръг на Серия А. Матео Политано откри резултата, а Оливие Жиру изравни. Джовани Симеоне възобнови задатъка на неаполитанците.

Първата по-опасна обстановка бе на сметката на домакините на стадион " Сан Сиро ". Оливие Жиру стреля от вътрешността на наказателното поле в напречната греда.

След почивката гостите получиха дузпа за нарушаване против Хвича Кварацхелия. Матео Политано направи резултата 1:0.

Шампионите се върнаха в конфликта с гол на Оливие Жиру. Французинът засече центриране на Тео Ернандес.

Играчите на Лучано Спалети устояха на натиска на своя противник и стигнаха до нов гол. Джовани Симеоне засече с глава центриране на Марио Руй в наказателното поле.

Пет минути преди края на постоянното време резервата Пиер Калулу се озова очи в очи с Алекс Мерет, само че прати топката в напречната греда от непосредствена непосредственост.

Носителите на Скудетото изгубиха за първи път през акцията. Наполи печели три следващи мача против Милан на стадион " Сан Сиро ".

Наполи оглави класирането с актив от 17 точки. Милан е пети в подреждането с 14 пункта.