Винисиус ще се яви в съда заради скандала

Нападателят на Реал (Мадрид) Винисиус Жуниор ще се яви в съда по отношение на расисткия скандал против него, оповестява RTVE.

22-годишният бразилец ще взе участие в съвещанието на Върховния съд във Валенсия посредством видеоконферентна връзка.

Датата на съвещанието не е оповестена. Освен това преди него съдът ще изслуша обвинения, а също желае да призове охранителите и стюардите на стадиона да дадат показания като очевидци.

Реал загуби като посетител от Валенсия с 0:1 в дуел от 35-ия кръг на испанската Ла Лига.

По време на мача Винисиус Жуниор неведнъж беше подложен на расистки обиди от почитателите на домакините. Заради това срещата беше прекратена за няколко минути през второто полувреме.

След мача бразилецът разкритикува деянията на расизъм, а Реал Мадрид подаде тъжба в прокуратурата.

На 23 май стана известно, че след случая са задържани трима почитатели на Валенсия.
Източник: novsport.com