Нападателят на националния отбор на Сенегал Садио Мане отбеляза своя

...

Садио Мане с два гола в своя мач №100 за Сенегал

Нападателят на националния тим на Сенегал Садио Мане означи своя мач №100 за отбора в международната подготовка против Южен Судан, в която вкара два гола за безапелационната победа с 4:0, съобщи " Ройтерс ".

Мане, който е друкратен Футболист на Африка, подаде още в първата минута за попадението на Папе Матар Сар, а пет минути по-късно самичък вкара. 31-годишният нападател, който направи дебюта си за Сенегал през 2012, вкара второто си попадение от дузпа при започване на втората част. Мане бе заменен малко след час игра, с цел да бъде пресен за идната подготовка против Того във вторник. Тимът на Сенегал търси трето следващо класиране за Световно състезание в група с ДР Конго.

В останалите квалификации в зона " Африка " Република Южна Африка надигра Бенин с 2:1 вкъщи, а Танзания победи Нигер с 1:0.