Намиращият се на дъното в Ла Лига новак Уеска постигна

...

Уеска пое глътка въздух след убедителен успех над Валядолид

Намиращият се на дъното в Ла Лига дилетант Уеска реализира безапелационен триумф вкъщи с 4:0 над Валядолид в среща от 22-ия кръг на шампионата. Домакините откриха посредством Енрик Гайего в 19-та минута, като по този метод се отдръпнаха на отмора с преднина в резултата. В началото на втората част новаците убиха интригата в мача с два бързи гола в границите на три минути.

Първо Хорхе Пулидо повиши на 2:0 след асистенция на Мой Гомес, а самият той се трансформира в голмайстор малко по-късно, с цел да направи задатъка на Уеска типичен. Загубата на Валядолид стана още по-голяма в 77-та минута, когато Езекиел Авила означи четвъртия гол в дуела.

Успехът не изкачи отбора в класирането и той остава на дъното в подреждането, на осем точки от Райо Валекано, който се намира над чертата за изпадане.,,Виолетовите “ пък са единствено на четири точки от рисковата зона. В идващия кръг Уеска гостува на Жирона, до момента в който Валядолид приема вкъщи Виляреал. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg