Налице е стабилност и устойчивост на пазара на имотите. Инвестицията

...
Налице е стабилност и устойчивост на пазара на имотите. Инвестицията
Коментари Харесай

Имотният експерт Иван Горанов: Няма подвеждащи обяви и фиктивни сделки, а спекулантите постепенно отпадат от пазара

Налице е непоклатимост и резистентност на пазара на парцелите. Инвестицията в парцел остава една от най-сигурните, предпазени и устойчиви във времето. Това е добре за всички и за стопанската система като цяло. Банките не престават да кредитират и купувачи, и строители на нови обекти. Това сподели за предаването “България, Европа и светът на фокус " по Радио “Фокус " имотният специалист Иван Горанов.

" Няма съществено повишаване на парцелите от предходната година, вижда се сред 5 и 10% повишение на цените, само че това е обикновено за инфлационните показатели. Наблюдава се закъснение на повишаването на цените на парцелите през последните 6 месеца. Тази наклонност ще се резервира в останалата част от годината ", акцентира Горанов.

По думите му все по-урегулиран става пазарът на парцели и по-сериозни компании участват. Сигурен е, че няма подвеждащи разгласи, фиктивни покупко-продажби, а спекулантите последователно отпадат от пазара и клиентите могат да бъдат спокойни.

" Профилът на купувачите може да разделим на няколко възрастови граници сред 35-40 години млади, работещи хора, които си купуват първо жилище с по-малка площ. Следващата категория са сред 40 и 60 години, които търсят по-голямо фамилно жилище. Преговорите зависят от това какво купуват, изискванията, задоволително ясно ли е това, което търсят и което се предлага. Всяка една продажба е самостоятелна. На този стадий нямаме учредения да приказваме за балон и пазарът да тръгне в низходяща или възходяща посока ", изясни Иван Горанов.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР