Наградите Attitude бяха връчени снощи в Лондон и сред призовете

...
Наградите Attitude бяха връчени снощи в Лондон и сред призовете
Коментари Харесай

Принц Хари: Майка ми знаеше какво прави

Наградите Attitude бяха връчени нощес в Лондон и измежду наградите имаше и един за починалата принцеса Даяна, който бе за наследството, което е оставила след себе си. За да получи Attitude Legacy Award от нейно име на сцената се качи принц Хари, с което стана първият представител на кралското семейство, който почита с наличието си гей награди.

Призът за починалата принцеса Даяна е за големите старания, които е положила, с цел да ограмоти хората на тематика ХИВ/СПИН и да притегли колкото се може по-голямо внимание върху заболяването.

Качвайки се на сцената, с цел да вземе премията за майка си, принц Хари съобщи:

„ Тя е била единствено на 25 и към момента търсеща своето място в общественото пространство, когато е решила да подчертава върху казуса със СПИН. Била е наясно с неразбирането и заблудите, които е имало по отношение на тази относително нова за времето си болест. Особено пък, когато СПИН се смесва с хомофобия. Болните са били отлъчвани от обществото единствено, тъй като са заболели.

Когато пред камерите стиска ръката на 32-годишен притежател на вируса ХИВ, тя доста добре знае какво прави. Използваше своята известност и статут - принцеса на Уелс, най-известната жена в света – с цел да провокира всички, да ги накара да се образоват по отношение на тази болест, да покажат съчувствие и да протегнат ръка към тези, които имат потребност от помощ, вместо да ги прокуждат. “

На церемонията нощес участваха куп известни персони, измежду които и Кайли Миноуг, която не пропусна да се снима с Хари. До него обаче не стоеше приятелката му Меган Маркъл.

EVA
Източник: slava.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР