Надявам се, че България може да бъде мост на науката

...
Надявам се, че България може да бъде мост на науката
Коментари Харесай

Министър Вътев: България може да бъде мост на науката и практиката между Азия и Европа

„ Надявам се, че България може да бъде мост на науката и практиката на ноу хау прехвърлянето в земеделието, освен сред Турция и Западните Балкани, а изобщо сред Азия и Европа. " Това съобщи министър Вътев по време на конференция на тематика: „ Аграрната просвета в аграрната процедура " в границите на Деветото издание АГРА, ВИНАРИЯ и ФУДТЕХ в Пловдив.

„ Намираме се на такова основно място, имаме голям теоретичен капацитет и подобен голям капацитет на биоразнообразие, почвено многообразие, страхотни обичаи в земеделието ", съобщи министър Вътев. Той добави още, че това зависи от всеки един от нас. „ Ако ние в действителност заработим в ефикасни другарски и правилни връзки с нашите съседи и другари от по-далечни страни, България може да бъде един център за високо развита земеделска просвета, която да даде опция и на българското земеделие да отиде на тези равнища за което има исторически данни, естествен потенциал и човешки капацитет ", сподели още той.

По време на конференцията бяха дискутирани тематики свързани с научни артикули и услуги, насочени към потребностите на земеделския бизнес и обществото. Направена бе презентация за развиването на съдействието сред Република Турция и по-специално Тракийски университет - Одрин със Селскостопанската академия и аграрните университети в България. Обсъдиха се бъдещи вероятности на съдействие от позиция на бизнеса и по какъв начин двете страни имат намерение да се кооперират в областта на развъждането, семепроизводството и бизнеса със семена. Проф. доктор Иван Боевски от департамент „ Икономика " на Нов Български Университет направи презентация на тематика: „ Дигитална платформа за ръководство и разбор на социално-икономическите данни, свързани с възобновяване на почвеното здраве ".

На конференцията участваха над 120 представители на национални и локални браншови организации и научните среди.

Сред формалните участници в събитието бяха Фатон Пеци, министър на земеделието, горите и развиването на селските региони на Република Косово, доктор Абдула Ал Мандус, президент на Световната метеорологична организация, проф. доктор Ялчън Кая от Тракийски университет - Одрин, Република Турция, господин Ариан Бугари, политически консултант на Министерство на земеделието, горите и развиването на селските региони на Република Косово и проф. доктор Виолета Божанова, ръководител на Селскостопанска академия.

Източник: cross.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР