Над половината от учителите и държавните служители по света смятат,

...
Над половината от учителите и държавните служители по света смятат,
Коментари Харесай

Проучване: AI няма да замени учителите


Над половината от учителите и държавните чиновници по света считат, че учителите няма да бъдат сменени от AI (снимка: CC0 Public Domain)

Ново изследване дава отговори на някои от основните въпроси за бъдещето на британския език, залегнали в книгата “The Future of English: Global Perspectives ” (Бъдещето на британския език: Глобални перспективи), както и за въздействието на изкуствения разсъдък в преподаването по британски. В изследването, показано от British Council, участваха общо 1792 експерти в региона на образованието, най-вече учители, админи и държавни чиновници от 92 страни.

Резултатите демонстрират, че 60% от интервюираните по света имат вяра, че британският „ несъмнено ” ще остане най-разпространеният език в света. Европа е районът в света с най-голям % експерти (49,6%), които споделят, че страните, в които се приказва единствено британски език, „ евентуално ” ще бъдат ощетени в бъдеще, следвани от 19,9%, които споделят, че тези страни „ сигурно ” ще бъдат наранени.

В Европа има баланс сред респондентите, които считат, че учителите ще бъдат „ отчасти ” наранени от изкуствения разсъдък (48,2%), и тези, които споделят „ не ” (43,5%). Разглеждайки световните резултати по длъжности, 50,9% от учителите и 51,3% от държавните чиновници по света дават отговор, че учителите няма да бъдат сменени от AI.

“Образованието, сходно на други браншове, е повлияно от потреблението на AI. Технологиите не трансформират това, което вършим, а метода, по който го вършим ” сподели Мина Пател, съавтор на книгата “Бъдещето на британския език: Глобални вероятности ” и началник на изследователската стратегия Бъдещето на британския език.

“Изкуственият разсъдък няма да размени учителите, тъй като младежите, които учат езици импровизирано, са и тези, които споделят, че се нуждаят от учители, които да ги направляват. Това значи, че ролята на учителя е фундаментална и че към момента се нуждаем от поддръжката и структурата, които просветителните системи могат да обезпечат ”, добави той.

Що се отнася до ученето, 44% от интервюираните по света считат, че учещите британски език „ отчасти ” научават верните неща за бъдещето си, следвани от 29%, които споделят, че ги учат „ изцяло ”.

Сред европейските участници 58,7% са дали отговор с „ да, отчасти ”, до момента в който единствено 2,5% – с „ да, изцяло ”. 23,6% от участниците показаха подозрения по тази тематика, като дадоха отговор „ не съм сигурен/на ”.

Изкуственият разсъдък в този момент се преглежда като опция за ексцентрично мислене и оттатък неравенството. Като се има поради тази действителност, Пател отбелязва смисъла на това „ учителите да не останат обратно ” в обстановка, в която учениците знаят повече за технологиите и са в положение да ги употребяват по по-интелигентен метод от своите учители.

Експертът счита, че в този момент е подобаващият миг за експертите в региона на образованието да дефинират коя методология би трябвало да управлява потреблението на новите технологии, а не противоположното, с цел да поддържат квалификацията и опциите на учителите.
Източник: technews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР