Над 10 млн. сирийци, избягали от войната в страната, са

...
Над 10 млн. сирийци, избягали от войната в страната, са
Коментари Харесай

10 милиона сирийци могат да изгубят домовете си

Над 10 млн. сирийци, избягали от войната в страната, са изложени на риск да останат без права върху домовете си, в случай че не предявят публични искания към тях до края на месец май, оповестява " The Guardian ".
Това ще се случи поради нов Закон за парцелите, който е разгласен този месец. Според него всички жители, които по някакъв метод са се противопоставяли на режима на Башар Асад или са напуснали страната, ще изгубят достъп до техните жилища за сметка на хора, считани за лоялни към властта.
Сирийски специалисти настояват, че законът е ориентиран главно към разрушените от войната региони към Дамаск и не включва региони, непострадали от боевете.
Последиците от оферти закон бяха разисквани и на конференция на Европейски Съюз и Организация на обединените нации в Брюксел тази седмица. В рамките на срещата беше оповестено, че 1,5 млн. сирийци, които дойдоха в Европа по време на войната, не са поели назад към домовете си. " Това е гвоздей в ковчезите на тези хора ", съобщи почитан чиновник на Европейски Съюз, представен от английското издание.
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР