Затварят блок 2 на ТЕЦ Бобов дол“
На място в Бобов дол дойдоха специалисти от Регионална инспекция за опазване на околната среда, които връчиха насилствена мярка за прекъсване от употреба на втория казан на ТЕЦ-а до премахване на нередностите.
Пред медиите обясниха, че за последната година са създали над 20 инспекции и са издали голям брой наказателни постановления.
От електроцентралата показаха, че са подготвени да предложат ограничения за премахване на проблемите, а 70% от мощностите към този момент са рехабилитирани.
Наско Станимиров, шеф на дирекция в Регионална инспекция за опазване на околната среда – София: „ Сроковете са до предприемане на ефикасни ограничения, които да дадат нужния резултат. Затварянето идва след наставление или предизвестие? Вследствие на осъществени инспекции, осъществени са голям брой инспекции на сдружението, и надлежно по този метод се търси решение на казуса. “
Местните споделят:
„ Искаме да се вземат ограничения от шефа на Топлоелектрическа централа това замърсяване да не трови децата ни. Ние живеем на две директни от центъра, не можем да си отворим вратите, с цел да проветрим, тъй като тази прахуляк е на всички места. Последните 10 години е доста. Детето ми е болно от астма, на 9 години, в действителност е от въздуха. Ходихме в три клиники в София и трите споделят да се изместим, къде да отидем? Ние живеем единствено с приходите, които изкарваме тук, спомагателни приходи нямаме. “
„ Плащат си санкциите и не престават по този метод. Явно по-икономически преференциално е да си платиш санкциите, в сравнение с да инвестираш в нови филтри. Да се създадат новите филтри, както беше преди време – имаше филтри, работеха, а в този момент е реплика. И се пуска нощно време, когато нищо не се вижда. И за 24 часа колата ти не може да е измита поради боклука, който се ръси от комините. “
Пред медиите обясниха, че за последната година са създали над 20 инспекции и са издали голям брой наказателни постановления.
От електроцентралата показаха, че са подготвени да предложат ограничения за премахване на проблемите, а 70% от мощностите към този момент са рехабилитирани.
Наско Станимиров, шеф на дирекция в Регионална инспекция за опазване на околната среда – София: „ Сроковете са до предприемане на ефикасни ограничения, които да дадат нужния резултат. Затварянето идва след наставление или предизвестие? Вследствие на осъществени инспекции, осъществени са голям брой инспекции на сдружението, и надлежно по този метод се търси решение на казуса. “
Местните споделят:
„ Искаме да се вземат ограничения от шефа на Топлоелектрическа централа това замърсяване да не трови децата ни. Ние живеем на две директни от центъра, не можем да си отворим вратите, с цел да проветрим, тъй като тази прахуляк е на всички места. Последните 10 години е доста. Детето ми е болно от астма, на 9 години, в действителност е от въздуха. Ходихме в три клиники в София и трите споделят да се изместим, къде да отидем? Ние живеем единствено с приходите, които изкарваме тук, спомагателни приходи нямаме. “
„ Плащат си санкциите и не престават по този метод. Явно по-икономически преференциално е да си платиш санкциите, в сравнение с да инвестираш в нови филтри. Да се създадат новите филтри, както беше преди време – имаше филтри, работеха, а в този момент е реплика. И се пуска нощно време, когато нищо не се вижда. И за 24 часа колата ти не може да е измита поради боклука, който се ръси от комините. “
Източник: bnt.bg
КОМЕНТАРИ




