Рангник: Целта ни е да победим Алжир
" И не ни интересува дали по-късно ще играем с Испания или с различен тим ", сподели селекционерът на Австрия
Селекционерът на австрийския народен тим по футбол Ралф Рангник съобщи, че единствената им цел е да победят Алжир и да стигнат до елиминационната фаза на Световното състезание “, отхвърляйки догатките, че избягването на победа би могло да обезпечи по-благоприятен път. Финалният мач от Група J, който би трябвало да се играе тази нощ породи необикновен завладяващ миг, защото 2-ият в класирането може да се изправи против европейския първенец Испания на осминафиналите, до момента в който третият в класирането евентуално ще играе с по-малко сериозен противник.
Рангник бързо приключи полемиката в петък, когато беше запитан „ дали Австрия може би избира да загуби в събота “.
„ Не, несъмнено не. Следващият въпрос “, отговори мениджърът на Австрия. „ Ще забележим на следващия ден след мача кой тим ще получим, само че в последна сметка желаеме да се съсредоточим върху нас. Искаме да спечелим мача. Искаме да минем в елиминационната фазаи заради тази причина за мене няма кой знае какво значение против кого ще се надигнем “.
Но мачът сред тези две страни неизбежно съживи един към този момент доста отдалечен спомен – от 1982-а година – печално известният мач на Австрия против Западна Германия на стадиона в Хихон. Тогава двата тима се сговориха да завършат по този начин, че и двата да се класират напред за сметка на Алжир. Много футболни публицисти и историци нарекоха тази среща „ Позорът от Хихон “.
„ Когато се изигра този мач, никой от моя тим не е бил роден. Аз самият съм бил младо момче, на 24 години. Това единствено ви демонстрира какъв брой от дълго време е било това, какъв брой време е минало и по какъв начин няма никакво значение “.
„ Единственото, което има значение, е да спечелим. И не ни интересува дали по-късно ще играем с Испания или с различен тим “.
Към думите му се причисли и присъстващият на конференцията Конрад Лаймер, който единствено беше чувал за тази остаряла история. „ Честно казано, не ме интересува “, сподели халфът на Байерн Мюнхен. „ Излизаме, желаеме да спечелим мача. Искаме да преминем през груповата фаза и по-късно не знаем дали ще е Испания или не “.
Селекционерът на австрийския народен тим по футбол Ралф Рангник съобщи, че единствената им цел е да победят Алжир и да стигнат до елиминационната фаза на Световното състезание “, отхвърляйки догатките, че избягването на победа би могло да обезпечи по-благоприятен път. Финалният мач от Група J, който би трябвало да се играе тази нощ породи необикновен завладяващ миг, защото 2-ият в класирането може да се изправи против европейския първенец Испания на осминафиналите, до момента в който третият в класирането евентуално ще играе с по-малко сериозен противник.
Рангник бързо приключи полемиката в петък, когато беше запитан „ дали Австрия може би избира да загуби в събота “.
„ Не, несъмнено не. Следващият въпрос “, отговори мениджърът на Австрия. „ Ще забележим на следващия ден след мача кой тим ще получим, само че в последна сметка желаеме да се съсредоточим върху нас. Искаме да спечелим мача. Искаме да минем в елиминационната фазаи заради тази причина за мене няма кой знае какво значение против кого ще се надигнем “.
Но мачът сред тези две страни неизбежно съживи един към този момент доста отдалечен спомен – от 1982-а година – печално известният мач на Австрия против Западна Германия на стадиона в Хихон. Тогава двата тима се сговориха да завършат по този начин, че и двата да се класират напред за сметка на Алжир. Много футболни публицисти и историци нарекоха тази среща „ Позорът от Хихон “.
„ Когато се изигра този мач, никой от моя тим не е бил роден. Аз самият съм бил младо момче, на 24 години. Това единствено ви демонстрира какъв брой от дълго време е било това, какъв брой време е минало и по какъв начин няма никакво значение “.
„ Единственото, което има значение, е да спечелим. И не ни интересува дали по-късно ще играем с Испания или с различен тим “.
Към думите му се причисли и присъстващият на конференцията Конрад Лаймер, който единствено беше чувал за тази остаряла история. „ Честно казано, не ме интересува “, сподели халфът на Байерн Мюнхен. „ Излизаме, желаеме да спечелим мача. Искаме да преминем през груповата фаза и по-късно не знаем дали ще е Испания или не “.
Източник: novsport.com
КОМЕНТАРИ




