На място незабавно бяха изпратени екипи на пожарната, които се

...
На място незабавно бяха изпратени екипи на пожарната, които се
Коментари Харесай

Голям пожар избухна в близост до летището в София

На място неотложно бяха изпратени екипи на пожарната, които се борят с огнената буря
Огромен пожар избухна през днешния ден следобяд наоколо до летище " Васил Левски " в София. На място неотложно бяха изпратени екипи на пожарната работа, които се борят с огнената буря в региона на квартал " Христо Ботев ", който се намира в непосредствена непосредственост до летището.

Въпреки гъстия пушек, издигащ се над региона, все още няма данни за заплаха за работата на летището. Според данните на пожарната няма непосреден риск за летището, макар облаците пушек, които се виждат от летищните терминали.
Мащабна готовност на служби
На място са изпратени седем екипа на пожарната работа, които работят интензивно по преодоляването на пламъците. По предписание на кмета на София Васил Терзиев са изпратени и четири водоноски автомобила за укрепване на гасенето.

Използва се и пожарен дрон от екипите на " Аварийна помощ и предварителна защита " за наблюдаване и съгласуваност на дейностите. На място са се отзовали и доброволци от Доброволното формирование за отбрана при бедствия на Столичната община.
Няма потърпевши
Според информацията от пожарната работа няма данни за потърпевши хора. Огънят е обхванал тревни площи и по всяка възможност земделски терени, без да заплашва близки постройки или жилищни здания.

Районът е прочут с честите произшествия от сходен темперамент през летните месеци, изключително в интервалите с висока температура и суха растителност.

Пожарът е локализиран малко след 14:00 часа, а след това е овладян от екипите на пожарната. Няма заплаха за хора и здания в региона.
Източник: dunavmost.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР