На 31-и декември отправяме поглед не само назад, но и

...
На 31-и декември отправяме поглед не само назад, но и
Коментари Харесай

Новите стъпки на човечеството: За 365 дни са извършени над 200 полета в Космоса

На 31-и декември насочваме взор освен обратно, само че и нагоре. Почти през ден тази година хората са летели в Космоса.

Само за 2023 година са били осъществени над 210 полета в Космоса , а над 50 космонавти са напуснали рамките на нашата планета. България остава на челните места по произвеждане на галактическа храна.

Съединени американски щати ще изпрати хора на естествения сателит на планетата ни за първи път от 1972 година

Само година роботизираните задачи, които се пробваха да кацнат на Луната са три. Руската и тази на частна компания приключиха без триумф. В края на август с задачата си " Чандраян-3 " Индия потегли към противоположната страна на Луната.

" Така Индия се трансформира в четвъртата страна в света, постигнала меко кацане на лунната повърхнина, само че първата направила го на южния полюс на Луната ", сподели Светослав Александров- академик и блогър.

Първият сигнал от спътника ни в Космоса съответства с рождения ми ден, сподели Райчо Райчев

Така 50 години след полета на Армстронг индийското достижение нова стъпка на човечеството към Космоса, счита Светослав Александров.

Компанията " Спейс екс " на Илон Мъск извърши два полета отвън орбитата на Земята с най-новия галактически транспортен съд " Старшип " .

Вижте по какъв начин галактическият транспортен съд на Илон Мъск излетява от площадката в Тексас

Един от най-важните беше през ноември, когато беше изстреляна задачата на НАСА към метеорита " Психея ". Това ще бъде първото проучване на железен свят, тъй като множеството от световете в Слънчевата система са скалисти. Това беше първото потребление на свръх тежка ракета създадена от Илон Мъск за потребностите на междупланетната космонавтика.

Солени океани и живи същества- това е упоритостта на Европейската галактическа организация с задачата " ДЖУС " , която ще изследва трите най-големи луни на Юпитер.

От „ Спейс екс “ нарекоха това „ бързо непланирано демонтиране “

Ще лети няколко години до системата на Юпитер или по тъкмо до ледените луни, които са Европа, Ганимед и Калисто, за които се знае, че имат океани по тяхната повърхнина, а може би и живот.

Особено огромен ще бъде фокусът върху луната Ганимед - единствената луна, която разполага с магнитно поле, а а също така може да има океан, вероятно и живот.

Тя ще изследва Калисто, Ганимед и Европа

И до момента в който погледът на човечеството остана прикрепен в Космоса, парченце от него избра България. Така през юли рухването на меорит в Северозапада се трансформира във водеща вест.

Източник: btvnovinite.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР