На 202 състезатели от 46 спортни клуба взеха участие в

...

Спортен клуб „Боил“ завоюва първо място на кикбокс турнир във Варна

На 202 състезатели от 46 спортни клуба взеха присъединяване в шампионат по кикбокс в жанр „ фул контакт “ се организира дните от 13 до 15 октомври във варненската спортна зала на ж к. „ Владислав Варненчик “.

В призовата тройка се подредиха варненския състезателен клуб „ Боил “ с 26 състезатели и извоювани 11 златни, 7 сребърни и 6 бронзови медала. Това бе изцяло задоволително да завоюват първото място в отборната конкуренция.

На второто място отборно се класираха домакините от Семеен кодекс „ Вокил “ с 14 състезатели, които завоюваха 9 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала.

Почетното трето място завоюва „ Шуменска цитадела “ , които взеха присъединяване с 15 кикбоксьори и извоювани 7 златни, 4 сребърни и 2 бронзови медала.

Огромната купа за най-техничен играч сграбчи Росен Илиев от клуб „ Вокил “, който сподели забележителна техника в двата си поредни мача и завоюва г ласовете на всички съдии в категорията до 67 кг при 13-14 годишните .

Призът за най перспективен играч стана владеене на Атанас Димов  от Семеен кодекс „ Спартак Пазарджик 2014 “. Той се пребори за шампионското отличие откакто победи потвърдените титуляри в категорията до 67 кг при юноши старша възраст.

Следващото съревнование от спортния календар на конфедерацията е интернационален шампионат по кикбокс в жанр „ лоу кик “ който ще се организира в дните от 1 0 до 12 ноември в град Козлодуй.

Източник: iskra.bg