Мощен протест се вдига пред сградата на Съдебната палата в

...
Мощен протест се вдига пред сградата на Съдебната палата в
Коментари Харесай

В името на децата! Вдигат мощен протест пред съда в Пловдив ...

Мощен митинг се подвига пред постройката на Съдебната палата в Пловдив. Той ще се състои от 12 часа точно на 21 ноември -Ден на християнското семейство и е ориентиран в посока на правосъдната процедура против правото на децата да имат двама родители и щастливо детство.

" Ние, родителите, ще се съберем пред Съдебната палата в град Пловдив, с цел да изразим своето неодобрение от метода, по който се ползват законите и се вземат правосъдни решения, касаещи родителските права и интереса на децата. Повечето решения на брачните сформира са неуместни, не са в полза на децата и опонират на Конституцията на Република България и Европейската харта за правата на индивида! ", споделят уредниците на митинга. 

Те се надяват да получат отговор на следните въпроси:

– Защо множеството правосъдни решения оставят децата без един от родителите? Как това е в най-хубав интерес на децата?

– Защо се вземат правосъдни решения, като се подценява върховенството на закона за пълноправие на родителите и правото на детето да получава грижа и обич от двамата си родители, за сметка на решения, взети по-скоро на база персонален опит, благосклонности и субективни усещания? Как това е в най-хубав интерес на децата?

– Защо съществува дискриминация против бащите като отглеждащи родители, както демонстрира статистиката? Как това е в най-хубав интерес на децата?

– Защо методът при взимане на правосъдни решения е строго уеднаквен – татко ли си, ще получиш стеснен брой часове месечно, без значение от държанието или грижовността ти? Как това е в най-хубав интерес на децата?

– Защо правосъдната процедура е отчуждителна и лишава родителите от интензивно присъединяване в живота на децата? Ако един родител не може да заведе детето си на градина или учебно заведение, на доктор, на уроци по футбол, гимнастика или британски, по какъв начин това е в най-хубав интерес на децата?

– Защо делата се протакат с години? Защо не се поддържат законодателни промени, които биха ускорили правосъдните процеси? Как едно дело, продължаващо 4–5 години, през което време детето не може да контактува пълноценно с единия си родител, е в най-хубав интерес на децата?

– Защо се разрешава децата да бъдат отчуждавани на база погрешни сигнали за домашно принуждение и родители да бъдат заличавани от живота им? Как това е в най-хубав интерес на децата?

 

" Нашият митинг е апел към правосъдната система да се придържа прецизно към законите, които регламентират равенството сред родителите и правото на децата да получават грижи както от майката, по този начин и от бащата. Призоваваме съдиите да слагат интереса на детето над всичко и да подсигуряват равните права на родителите да вземат участие в живота на своите деца ", показват още уредниците на митинга на 21 ноември. 
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР