Морейрензе на Стивън Петков бе близо до класиране за полуфиналите

...

Стивън Петков и отборът му се разминаха с полуфинал за Купата на Португалия

Морейрензе на Стивън Петков бе покрай класиране за полуфиналите на Купата на Лигата на Португалия, само че позволи да бъде извърнат от Арука и отпадна след загуба с 1:2 на личен терен.

Българският нападател стартира дуела на аварийна пейка, само че се появи в игра девет минути преди края на постоянното време, когато тимът му към този момент изоставаше в резултата.

Морейрензе поведе в 44-ата минута, когато Андре Луис бе прецизен от дузпа. Тиаго Ешгайо изравни в 70-ата минута, а девет по-късно Рафа Мухика се разписа за 1:2.

Отборът на Стивън Петков ще запомни присъединяване си в шампионата с това, че в профил Бенфика в груповата фаза. Двата отбора бяха с еднакъв актив от 7 точки и равна голова разлика (+3), само че Морейрензе означи с един гол повече.