МОНТГОМЪРИ, Алабама (AP) — Федерален съдия, който преценява дали да

...
МОНТГОМЪРИ, Алабама (AP) — Федерален съдия, който преценява дали да
Коментари Харесай

Съдия предлага промяна на екзекуция с азот, за да позволи на затворника да се моли и да каже последните думи без противогаз

МОНТГОМЪРИ, Алабама (AP) — Федерален арбитър, който преценя дали да разреши първата екзекуция в нацията посредством азотна хипоксия да продължи идващия месец прикани Алабама в четвъртък да промени процедурите, тъй че пандизчията да може да се помоли и да каже последните си думи, преди противогазът да бъде подложен на лицето му.

Съединени американски щати. Окръжният арбитър Р. Остин Хъфакър направи предлагането в правосъдна заповед, определяща 29 декември краен период за подаване на информация, преди да се произнесе по настояването на пандизчията да блокира изтезанието. Съдията направи сходни мнения предходния ден в края на правосъдното съвещание.

Алабама е планувана да екзекутира Кенет Юджийн Смит на 25 януари, което ще бъде първата екзекуция в нацията с потребление на азотен газ. Азотната хипоксия е позволена като способ за екзекуция в Алабама, Мисисипи и Оклахома, само че в никакъв случай не е била употребена за умъртвяване на пандизчия.

Предложеният способ за екзекуция ще употребява противогаз, подложен върху носа и ус...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР