Монтана започна с пестелив успех Новата 2023 година.
В среща от

Монтана започна 2023 с пестелив успех над Рилски спортист /снимки/

" Монтана " стартира с спестовен триумф Новата 2023 година.
В среща от първия кръг, на първата тройка от шампионата на „ А “ група възпитаничките на треньора Николай Господинов се постановиха мъчно със 77:74 над " Рилски състезател " (Самоков). Преди началото неговата асистентка Иванка Славчева почери за именния си ден.
Новото попълнение Шерин Сътерланд не взе присъединяване в мача. Жълтата карта на 188-сантиметрова американка към момента не е пристигнала от Гърция, където тя последно носи екипа на елитния " Панатлитикос " и тя изгледа дуела от трибуните. Валентина Горанова пък направи още един дебют за домакините.
Срещата стартира с доста неточности от страна и на двата тима, като съвсем четири минути на таблото светеше резултат 4-5. След това гостите усилиха преднината си, само че безусловно със сирената Валерия Алексиева вкара тройка за 17-16. Втората част самоковки още веднъж стояха малко по-добре и се отдръпнаха на почивката с задатък от две точки.
През второто полувреме " Монтана " доминираше, бързо стопи преднината на противника си и до края на мача изпусна водачеството. Габриела Николова бе най-резултатна за победителките с 21 т. и към тях добави 11 битки. С дабъл-дабъл за домакините се отличи и Йоана Иванова – 10 т. и 12 битки. Две баскетболистки на " Рилски състезател " също приключиха с дабъл-дабъл - Деница Манолова 23 т. и 11 битки, Вероника Джикова 22 т. и 13 битки.

" Монтана " – " Рилски състезател " (Самоков) 77:74 (17-16, 17-20, 22-18, 21-20)

" Монтана ": Анджелика Митрашинович 10, Валерия Алексиева 9, Борислава Денчева 11, Габриела Николова-кап. 21, Александра Петрова 16 (Йоана Иванова 10, Валентина Горанова, Габриела Ангелова). Треньор: Николай Господинов.

" Рилски състезател ": Вероника Джикова-кап. 22, Ивана Бонева, Деница Манолова 23, Радина Илиева 19, Раня Абурая (Гергана Николова 5, Моника Борисова 5). Треньор: Благовест Главев.

Съдии: Стефан Ефтимов, Валентин Въчковски.

Зала: „ Младост “-80 фенове.

Източник: bulnews.bg