Монтана и Миньор си поделиха точките в дербито на V

...

Миньор и Монтана не си вкараха

Монтана и Миньор си поделиха точките в дербито на V кръг от шампионата на Втора професионална лига. Двубоят на " Стадиона на Мира " в Перник приключи без гол 0:0.

Монтана стартира по-активно мача и в 9-та минута шут от границата на пеналта на младия Ивелин Георгиев мина около дясната греда. Играта на домакините бе разпокъсана, а в офанзива те разчитаха единствено на високи центрирания, които не затрудниха отбраната на монтанци. Гостите действаха плътно и в 32-та мин. бяха покрай откриването на резултата. Тогава Идрисс Фудрил продоля противник и с удар с левачката насочи топката в ъгъла и единствено страхотната реакция на вратаря Никола Виденов и напречната греда предотвратиха сигурен гол. Това бе и най-чистата обстановка в мача.

През второто полувреме имаше повече борба на терена. В 67-та минута, когато Владимир Айтов засече центриране от дясно, само че нямаше шанс и топката се отби от страничната греда и излезе в навън.

В добавеното време гол на домакините бе анулиран за нарушаване против Владислав Цеков-Каската.

Миньор (Перник) 0:0 Монтана