Може ли да се разказва за битка, без да има

...
Може ли да се разказва за битка, без да има
Коментари Харесай

Стоян Терзиев кани на „Рицарят на Жълтата принцеса“

Може ли да се споделя за борба, без да има принуждение и експанзия? Поетът и публицист Стоян Терзиев дава отговор на въпроса с първия си монотонен текст в книга. Тя носи името „ Рицарят на Жълтата принцеса “ и излиза под знака на издателство К ПР 1 (КeePReading1).

Авторът самичък дефинира жанра като приказка фентъзи. Изцяло в него са и илюстрациите, дело на надарената художничка Стилиана Георгиева. Те разпалват в допълнение въображението на читателя за рицарските завършения на воин в компютърна игра и прекарванията на действително момче, до момента в който я играе.

Персонажите не са на двата полюса – положителни и неприятни, а търпят развиване като в действителния живот. И отново като в него, и в тази приказка любовта е главен мотор и източник на мощ. Време е Синия рицар да срещне своята красива принцеса, само че на какво ще бъде подложена любовта им? Кой е Създателя и каква е ролята му?

Към отговора на тези и още въпроси ни води създателят на тази новаторска по дух приказка. Посветена на неговия наследник, тя ще плени освен сърцата на деца и младежи, които обичат компютърните игри, само че и на техните родители. А издателството насочва и предизвикателство към всеки, който пожелае да продължи историята с думи или с илюстрация.

„ Рицарят на Жълтата принцеса “ ще се срещне за първи път с читатели в 1-во студио на БНР-Радио Пловдив на 12 ноември, вторник, от 18:00 часа.

За книгата ще приказва журналистът Владислав Севов, а след представянето Стоян Терзиев ще раздаде и първите си подписи.
Източник: plovdiv-online.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР