Може Арсенал да излезе начело в неделния сблъсък с Ливърпул

...

Джейми Карагър и Рой Кийн са съгласни кой е истинският победител, след като Арсенал победи Ливърпул

Може Арсенал да излезе отпред в неделния конфликт с Ливърпул за върха на таблицата, само че Джейми Карагър и Рой Кийн почувства, че противниците Манчестър Сити са огромните спечелили от следобедния екшън.

Арсенал и Ливърпул приключиха наедно 1-1 на Анфийлд през декември, а резултатът беше същият на почивката на стадион Емирейтс в дълго чакан мач реванш. Отборът на Микел Артета имаше по-голямата част от ранните шансове и поведе посредством Букайо Сака, само че комплициране в отбраната на полувремето накара бранителят на топчиите Габриел да завърти топката в личната си врата.

В средата на второто полувреме беше ред на Ливърпул да подари гол на съперниците си, когато Върджил ван Дайк и Алисон размахаха линиите си, с цел да показват Габриел Мартинели с включване. След това гостите видяха Ибрахима Конате изпъден за втори жълт картон, а Леандро Тросард приключи успеха на Арсенал в добавеното време.

Поражението на Ливърпул ги накара да разрешат на съперниците си да понижат разликата до д...