Модерните технологии взеха първата си жертва“ на световни финали. Благодарение

...

Франция би с помощта на VAR

Модерните технологии взеха първата си „ жертва “ на международни финали. Благодарение на видеоарбитрите, Франция съкруши с 2:1 Австралия в мач от Група С. Историческият миг пристигна в 57-ата минута в Казан, когато Антоан Гризман бе фаулиран към границата на наказателното поле на „ кенгурата “. Повторението сподели, че става въпрос за дузпа, а не пряк-свободен удар. Лично звездата на „ Атлетико “ (Мадрид) извърши статичното състояние, а ударът му бе непогрешим. Само четири минути по-късно и Австралия получи дузпа, само че без помощта на VAR. Самуел Юмтити игра с ръка пред своята врата, а реферът Андрес Куня от Уругай уточни бялата топка. Капитанът на австралийците Миле Йединак изравни, с което в допълнение усложни задачата на „ петлите “, които не изиграха най-хубавия си мач.
В 81-ата минута Пол Погба съумя да донесе въпреки всичко триумфа за финалиста от Евро 2016 след красиво осъществяване, зачетено и благодарение на конфигурираната система на голлинията, сигнализираща на рефера посредством специфичен за задачата часовник дали топката е минала линията.
Перфектен мач за Франция изигра опорният полузащитник Нголо Канте. Играчът на „ Челси “ имаше 100% успеваемост при единоборствата, 95% акуратност на пасовете, 71 отигравания и 4 основни намеси. Следващият дуел на „ петлите “ е против Перу на 21 юни.
Източник: trud.bg