Мнозина предпочитат да се оплакват и да си намират редица

...
Мнозина предпочитат да се оплакват и да си намират редица
Коментари Харесай

Слепотата не е спирачка за мечтите

Мнозина избират да се оплакват и да си намират редица оправдания, с цел да не създадат едно или друго нещо. А в същото време има и други хора, които не се стопират пред нищо, с цел да реализиран това, което желаят . И те се трансформират в образец за всички нас по какъв начин границите пред себе си в действителност слагаме самите ние.

Да си кьорав и да възприемаш света в близост единствено с останалите си сетива сигурно звучи като тежко наказване. То е и същинско тестване за волята, с което, в случай че се оправиш, започваш да разбираш света по-добре и от зрящите.

Поредният образец за това е американецът Томас Панек . Той е незрящ фен на тичането и създател на организацията Guiding Eyes for the Blind, в която се образоват кучета водачи.

Runner Thomas Panek became the first blind man to finish the United Airlines Half Marathon in New York City on Sunday, along with a trio of guide dogs.
— ABC News (@ABC)
Губи зрението си на 20 години поради генетично заболяване. Но това не трансформира визията му, че е " роден, с цел да тича " . " За кьорав човек е най-безопасно просто да си седи на едно място. Аз обаче не мога да го направя ", безапелационен е 50-годишният запалянко.

Преди няколко дни той измина с бягане петкилометрово трасе в Сентрал парк в Ню Йорк без помощта на компаньон или куче лидер . Панек обаче се възползва от опциите на приложение за смарт телефон с изкуствен интелект, което го наставлява по време на маршрута.

The indomitable spirit!

50 year old Thomas Panek finishes a 5k run, assisted by an powered aid through headphones plugged into a smartphone.

Remembering 'baba'..(my father)!
— Viplav Kambli (@viplav76)
Той споделя, че му е омръзнало да се води по станалите тичащи в парка, които нямат задоволително бързо движение за него. Затова и преди година стартира да търси метод да тича независимо. След като не намира нищо уместно, взема решение самичък да го сътвори.

Заедно с компанията Alphabet Inc работи върху плана Гугъл Guideline. Приложението употребява камерата на смарт телефона и разнообразни проследявания, с цел да дава насоки на тичащия. А първото тестване на Панек и приложението приключи сполучливо, предава Reuters.
 Аpple Watch, Nightware и приложението, което ни буди от кошмари
Apple Watch скоро ще ни буди от кошмари

Само с лекарско наставление

" Усетих освен независимост и самостоятелност, само че и това, че съм като всички останали ", признава маратон запалянкото. След всички нужни проби и разработки, Панек се надява приложението да даде същото чувство и на доста други незрящи.
Източник: lifestyle.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР