Много хора се страхуват да бъдат богати. Разбира се, една

...
Много хора се страхуват да бъдат богати. Разбира се, една
Коментари Харесай

Щастието не може да се купи с пари. Да, но и бедността също не те прави щастлив ~ Джон КЕХОУ

Много хора се опасяват да бъдат богати. Разбира се, една част от тях желаят да бъдат богати, а друга част мислят, че това е неверно или, че би трябвало да дадат от себе си прекомерно доста, с цел да станат богати. Дори чух хора да споделят такива неща като: „ Ще би трябвало да работя прекомерно доста “ или „ Ще би трябвало да употребявам машинация и да се обърна против правилата си “, или „ Щастието не може да се купи с пари “, или „ Хората с пари са алчни “, или „ Ако аз имам задоволително, останалите няма да имат “, или „ Ще подцени фамилията си “. И голям брой сходни мнения.

Ако вярвате, че ще пренебрегнете фамилията си или, че ще станете алчни, ще загубите приятелите си или, че ще би трябвало да извършите прекалено много, с цел да станете богати, тогава няма значение какъв брой доста желаете да станете богати, тъй като постоянно ще я има онази част от вас, която ще се съпротивлява с всяка опция да тръгнете по този път.

Дори и единствено едно от нагоре посочените убеждения да е надълбоко вкоренено в подсъзнанието ви, то е задоволително да саботира напъните ви да създадете благосъстояние. Ако чувствате някое от тези убеждения прекомерно близко, то тогава вие се нуждаете от конфигуриране към нови убеждения, към един нов модел за триумф, който да разпали въображението ви, модел, който да включва надълбоко скритите ви полезности и да одобри постигането на благосъстояние и триумф като част от най-добродетелното за човечеството. Нека да проучим някои от хората, които имат сходни ограничаващи убеждения и постоянно възприемат себе си неправилно. Ще отговоря на всеки един, както следва.

1. Щастието не може да се купи с пари.

Отговор: Да, само че и бедността също не те прави благополучен. Щастието идва от вътрешната страна. То идва от това да разбираш себе си и да изградиш живот, който да има стойност и значение. Вие можете да постигнете това както с пари, по този начин и без тях.

2. Хората с пари са алчни.

Отговор: Само някои от тях са. Впрочем, такива има и измежду хората от междинна класа, както и сред бедните. Част от богатите хора са безпределно великодушни и състрадателни — това не зависи от парите, а от характера на индивида. На всички нива на обществената стълбица можете да откриете както алчни, по този начин и великодушни хора.

3. Ще би трябвало да работя доста интензивно. Ще подцени фамилията си. Ще би трябвало да жертвам прекомерно доста неща. (Има огромен брой убеждения, които са били поставяни в центъра на тази тема).

Отговор: Някои хора в действителност жертват доста неща и подценяват фамилиите си в гонене на триумфа и това е тъпо. Това демонстрира, че те са с нарушено равновесие и са възприели неправилно убеждението: „ Колкото по-упорито работя, толкоз по-преуспял ще бъда “. Но, в случай че някои реализират благосъстояние по този метод, значи ли, че това е единственият път да преуспееш? Какво ще кажете за тези, които го реализират, до момента в който градят и се грижат за фамилиите си с обич и внимание? Какво ще кажете за тези, които го реализират посредством личните си правила и по собствен личен метод, комбинирайки заниманието, свободното време и пристрастеността? Има десетки хиляди, които са постигнали триумф по този метод. Аз, да вземем за пример, постъпих тъкмо по този начин. И по никакъв метод не съм компрометирал своите полезности или стила си на живот, спечелвайки благосъстоянието, което имам. Това и не беше належащо.

Нека да не подценяваме и обстоятелството, че съществуват фамилии, които страдат, тъй като нямат задоволително пари. Има и такива фамилии, в които двамата родители работят дълги часове, само че парите, които печелят им стигат просто да свържат двата края. Колко доста хора пропиляват живота си, работейки специалности, които не им харесват? Парите или неналичието на пари са в основата на тези проблеми?

4. Парите са неодухотворени.

Отговор: Това идва от библейския откъс: „ Коренът на всяко зло е сребролюбието “. Може би тук приказваме за това скъперничество, което изключва всичко останало. Онази обич към парите, при която задачата е просто да ги имаш, без да разбираш по какъв начин да ги използваш, с цел да облагодетелстваш себе си и останалите. Но парите са форма на сила, която има незабравим капацитет за обилие. Ако парите са толкоз неприятно нещо в нравствен смисъл, то тогава за какво Христос е приказвал по този начин благосклонно за цар Соломон? Има огромен брой пасажи в Библията, където за цар Соломон се приказва с огромно почитание. А кой е бил цар Соломон? – най-богатият човек в света по това време. Става явно, че благосъстоянието единствено по себе си не е нещо неприятно. Или може би злото се корени някъде другаде?

5. Ако аз имам доста, останалите няма да имат.

Отговор: Тук има две вероятни гледни точки. Едната от тях е „ холографския “ модел, в който се споделя, че Вселената има неограничени запаси и колкото повече пари създавате за себе си, толкоз повече ще има и за другите. От друга страна съществува и модела за „ парчето от баницата “, който ни внушава, че във Вселената има тъкмо несъмнено количество пари и в случай че вие получавате повече, то остава по-малко за другите. Иронията е в това, че и двата модела поддържат тезата, че е значимо да печелите повече пари за себе си.

„ Холографския “ модел: Всеки един от нас основава и живее живота, който самичък е построил. Съзнанието е безкрайно и ние можем да сътворяваме и развиваме живота си съгласно разбирането на този факт. Парите, които печелим в живота си, се прибавят към съществуващото във Вселената и в никакъв случай не понижават. Съществува безграничен ресурс от пари, който в никакъв случай няма да се изчерпи. Забележете, че не споделям безграничен ресурс от запаси, които явно имат граници и би трябвало да бъдат ръководени, а единствено, че има безграничен ресурс от пари. Отбележете, да вземем за пример, какъв брой доста пари се вършат в областта на услугите с минимално потребление на естествените запаси или изобщо без тяхното присъединяване. Има стотици милиарди долари, които чакат да бъдат усвоени, и това е единствено капка в морето. Наличността е неограничена.

Обичайте положителното, което парите могат да създадат

Погледнете по нов метод на опциите, които дават парите и силата, която имат. Нека за миг да оставим встрани очевидния факт, че парите са средство за персонална полза. Свободата, материалният комфорт, правото на избор и опцията да изразиш самичък себе си — всички те са разумни и основателни аргументи да имате пари. Нека да създадем една стъпка по-нататък и да проучим капацитета на парите да трансформират нашия свят и за какво, в случай че сме обществено виновни, е скъпо за нас да ги притежаваме.

Повечето, в случай че не дори всичките положителни каузи, които се случват на нашата планета, са композиция от пари и предвидливост.

Майка Тереза умира през 1997 година и оставя като завещание концепцията за отдаването в всеотдайност. Тя дава церемониален обет за беднотия и работи неуморно през целия си живот, с цел да оказва помощ на бедните и бездомните. Но нейната фондация не е дала обет за беднотия. Тя интензивно събира милиони долари всяка година, с цел да подкрепя лечебни заведения и приюти. Без това обилие на пари, което се е изливало от нейната фондация, резултатът от работата й би бил най-малък. Парите са били и ще не престават да бъдат най-важната част от уравнението, което е разрешило нейната работа да продължи напред.

Обичайте положителното, което парите могат да създадат. Оценете и осъзнайте положителното, което парите могат да създадат. Признайте, че във вашия триумф е заложена опцията да се помогне на доста хора, а вашият неуспех не би оказал помощ на никого. Да съумеете е ваше обвързване и отговорност.

Изграждайте желанието си за пари на основата на пристойност и любезност

Ако желаете да привлечете пари в голямо количество, преди този момент би трябвало да разберете какво в действителност могат да вършат парите. Осъзнайте капацитета на парите да основават безгранично положително по света, а освен да се наслаждавате на изгодите, които вие персонално ще извлечете от тяхното струпване. Обвържете желанието си за благосъстояние с такива убеждения, които ще ви окуражат да преуспеете, заради нагоре изложените аргументи. Не бъдете боязливи. Приравнете желанието си за реализиране на триумф и благосъстояние към най-високите полезности и това ще ви въодушеви да извършите всичко допустимо, с цел да привлечете към себе си финансово богатство.

Мохамед Али е бил занаятчия на това. Всеки път той е излизал на кръга „ за дребните хора “ – за пристрастения към опиатите, за благополучието на майката, за момчето без татко. Той отъждествявал своя триумф с триумфа на хората от чернокожата нация. Той се е борил и е побеждавал за тях. Това му е дало опция да усили своята непреклонност и е разпалвало желанието му за победа, като е отказвал да одобри даже опцията за проваляне, фактът, че множеството от неговите съперници също са били чернокожи, по никакъв метод не е влияело на неговата увереност. Той считал, че се бори за своя народ и това му пособие в голяма степен.

Вдъхновявайте се от тези персони, които са употребявали парите като средство за обществена смяна, която е направила живота на всички друг. Чувствайте се добре от мислите за триумф, благосъстояние и пари. Не позволявайте на никого да подценява изгодата и значимостта на парите с отрицателното си мнение. Поддържайте в съзнанието си ясна мисълта за положителното, което те носят със себе си. Да вярвате в нещо друго значи да възпрепятствате самите себе си и може би по този метод ограбвате света, отнемайки му тези богатства, които сте можели да дадете, само че не сте го създали, тъй като сте се придържали към неправилни, ограничаващи убеждения. Изгаряйте от предпочитание да извършите нещо друго. Единственият метод да го постигнете е посредством вашия триумф.

От: „ Успехът и парите ”, Джон Кехоу, изд. Феникс; Money, (Success and You. Harness Your Mind to Achieve Prosperity, 1998)
Снимка: learnmindpower.com

Източник: webstage.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР