Младият български лекоатлет Божидар Саръбоюков не успя да преодолее квалификация

...

Саръбоюков скочи далеч от личния си резултат и не се класира за финала в Будапеща

Младият български лекоатлет Божидар Саръбоюков не съумя да преодолее подготовка в скока на дължина на Световното състезание в Будапеща, Унгария, откакто остана надалеч от персоналния си резултат.

Само преди две седмици 19-годишният Саръбоюков завоюва сребърен орден в тази дисциплинираност на Европейското състезание за младежи в Йерусалим с връх на България до 20 години - 8,22 метра. Квалификационната норма в днешната подготовка бе 8,15, само че Саръбоюков съумя да запише единствено 7,74 и приключи на 21-во място в крайното класиране. За финала се класираха първите 12 състезатели, като последният от тях бе с резултат 8.00 метра.

По-рано тази седмица Тихомир Иванов не съумя да преодолее квалификацията в скока на височина и до края на шампионата България ще има единствено още един представител - Милица Мирчева в женския маратон, който ще се организира в събота от 8:00 часа българско време. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg