Младен Шишков, дългогодишен депутат от ГЕРБ и познат в Пловдив

...
Младен Шишков, дългогодишен депутат от ГЕРБ и познат в Пловдив
Коментари Харесай

Шампионът по преференции Младен Шишков изпада от НС

Младен Шишков, дълготраен народен представител от ГЕРБ и прочут в Пловдив област с висок резултат от преференции, разгласи, че няма да бъде част от идващото Народно заседание. В прочувствен пост във фейсбук той разказа развоя като „ фотофиниш “ и призна, че отпада безусловно „ за няколко гласа “.

Според разпределението на мандатите в Пловдив област групировката „ Прогресивна България “ взима 8 от общо 11 места. Останалите три мандата се разпределят по един за ГЕРБ-СДС, ПП–ДБ и „ Възраждане “. Единственото място за ГЕРБ-СДС отива при лидера на листата Цвета Караянчева.
„ 19 април “ – дата с противоположен знак
Шишков напомня, че на 19 април 2017 година е положил клетва като депутат за първи път. Девет години по-късно датата още веднъж се оказва решаваща, само че в противоположна посока. Той разказва последните калкулации като миг, в който „ изчислителната ролетка “ оставя партията с един мандат в региона.

В обявата си Шишков приема резултата като знак, че гласоподавателите търсят „ нови лица, нови хрумвания, нов път “. Той декларира, че почита решението и няма да упреква никого за персоналния си крах.
Огорчение, само че и облекчение
Бившият народен представител признава за смесени усеща. Говори за оскърбление и отчаяние, само че и за облекчение, тъй като „ голям товар “ пада от плещите му. Посочва, че откакто е навършил 50 години, е усетил потребност от персонална смяна.

Шишков твърди, че е бил стимулиран не от депутатската заплата, а от доверието и резултатите. Все отново прецизира, че високите хонорари в Народното събрание са тематика, която постоянно се разяснява, само че съгласно него разноските на депутатите също са обилни.
„ Оставам на първия ред “ и намек за завръщане
Шишков акцентира, че ще продължи с специалността си и с планове, за които не е имал време. Заявява, че остава разполагаем на партията.

Той обръща внимание, че за първи път от 17 години община Раковски остава без представител в централната власт. Според него това е композиция от неточности, локални спорове и отчаяние.

В края на поста си Шишков насочва обръщение към тези, които „ пишат политически некролози “: няма да се отдръпна изцяло от обществения живот. „ Слизам от сцената, само че не излизам от залата “, написа той. Добавя и още една малка врата към бъдещето: „ Рано или късно… още веднъж ще желая вашето доверие. “
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР