Младежкият национален отбор на България претърпя тежка загуба във втория

...

Уелс напердаши младежите на България с 4:0

Младежкият народен тим на България претърпя тежка загуба във втория си мач от Група " Е " на квалификациите за Евро 2023. " Лъвчетата " бяха разрушени с 0:4 при семейството си на Уелс. Хеттрик за гостите осъществя Джак Вейл, а едно попадение добави Уилям Сас-Дейвис.
ашите момчета пропуснаха да поведат още в 5-ата минута, когато Филип Кръстев с удар по земя от границите на наказателното поле затрудни вратаря Бардън, само че той съумя да избие.

Четири минути по-късно Симеон Петров сбърка при изнасяне на топката и незабавно последва извеждащ пас към Джак Вейл, който обаче беше в състояние на засада. Секунди по-късно Филип Кръстев пусна хитро към Владимир Николов, само че мощният шут с левия крайник на нашия капитан бе отразен от стража на Уелс.

В 13-ата минута Мартин Минчев увлече двама бранители и върна към Илия Груев, чийто удар обаче профуча надалеч от задачата.

Филип Кръстев имаше нова опция да открие резултата в 20-ата минута, само че и този път загуби дуела с вратаря на гостите. В 26-ата минута гостите откриха резултата след огромна неточност на вратаря Вуцов. Една избита топка от уелсците не бе преценена добре от стража ни и току на границата на наказателно поле, до момента в който хващаше кълбото нападателят Джак Вейл лиши и на празна врата осъществя.

В 42-ата минута Уелс стигна до втори гол. При едно центриране от фаул Уилям Сас-Дейвис засече с глава за 2:0 в интерес на отбора си. В 50-ата минута на мача островитяните стигнаха и до трето попадение. Вейл бе изведен зад отбраната на отбора ни и откакто изпревари Вуцов на празна врата нямаше метод да сбърка.

Младежките национали получиха и четвърти гол в 73-ата минута. Вкара го още веднъж Джак Вейл, който с глава оформи своя хеттрик пред пасивните погледи на цялата отбрана. Едва в 85-ата минута двойно подаване сред Мартин Петков и Станислав Шопов изведе резервата на добра позиция, само че слабият му удар бе уловен от стража Бардън.

Така България заличи значително позитивните усещания от първия мач от конкуренцията. Преди няколко дни България победи с 2:0 като посетител Молдова. През идващия месец предстоят нови два мача за нашите - аудиенция на Гибралтар и домакинство на Швейцария.

България U21 - Уелс U21 0:4