Младежкият национален отбор на България играе при резултат 4:0 в

...

НА ЖИВО: България U21- Албания U21 4:0, шоу в Овча Купел

Младежкият народен тим на България играе при резултат 4:0 в контрола против връстниците си от Албания. Станислав Шопов откри след единствено 2 минути игра. Три минути по-късно Симеон Петров удвои. Илия Груев направи резултата 3:0 минути по-късно. Владимир Димиров беше прецизен в 68-та минута.

Родните "лъвчета " направиха превъзходен старт на срещата. След флангова офанзива от дясната страна се стигна до центриране, което се оказа лесна плячка за Станислав Шопов на задната греда, който вкара на опразнената врата за 1:0.

След единствено 3 минути нещата станаха още по-добри за родните национали, откакто Симеон Петров вкара за 2:0, възползвайки се от огромно безредие пред вратата на албанците. Разгромът към този момент изглеждаше цялостен след единствено още 7 минути, когато Станислав Шопов и Илия Груев разиграха на двойно подаване, а последния разстреля Лароши за 3:0.

В идващите минути албанците започнаха няколко сменн и се пробваха да застрашат българската врата, само че Вуцов се оправи решително с удар от отдалеченост на съперников състезател. В 32-ата минута Вуцов улови отдалечен шут на футболист на Албания.

В 41-ата минута Димитър Митков се регистрира със сериозен пропуск. Той засече центриране от десния фланг, само че ударът му мина над вратата. Минута преди края на първото полувреме Светльо Вуцов резервира вратата си, откакто Марк Бушай се отскубна зад тила на отбраната. Стражът блокира удара на нападателя и резервира преднината от три гола за България.

През втората част темпото спадна доста, само че въпреки всичко момчетата на Александър Димитров още веднъж съумяха да усилят задатъка си. Резервата Владимир Димитров съумя да се възползва от предната добра композиция в бяло, с цел да направи задатъка 4:0.