Младежкият национален отбор на Англия триумфира на Европейското първенство по

...

С късмет: Англия е европейски!

Младежкият народен тим на Англия победи на Европейското състезание по футбол до 21 години, откакто на финала победи връстниците си от Испания с 1:0. Двата отбора изиграха доста здрав, завладяващ и трагичен дуел на „ Аджарабет Арена “ в Грузия, а единственото попадение падна по много благополучен метод за „ младите лъвове “.

В добавеното време на първото полувреме Коул Палмър стреля от директен свободен удар, топката рикошира в гърба на Къртис Джоунс и влезе във вратата на Тенас.

Попадението бе записано на сметката на халфа на Ливърпул, който по този метод донесе първа европейска купа на Англия в тази възрастова група от 39 години.

С голяма заслуга бе и стражът на островитяните Джеймс Трафърд, който избави дузпа на Абел Руис в 99-ата минута. Селекцията на Лий Карсли завоюва всичките си мачове на Евро 2023, като не позволи нито един гол във вратата си.

Освен това англичаните прекъснаха серия от 19 следващи мача без загуба на „ Ла Рохита “.
Източник: lupa.bg