Откриха 77 кг. марихуана скрити в камион на ГКПП Кулата
Митнически чиновници разкриха опит за трафика на марихуана през Граничен контролно-пропусквателен пункт Кулата.
Около 12,10 ч. на 07.11.2024 година през трасе за входящи коли от Гърция за България на Граничен контролно-пропусквателен пункт – Кулата е минала товарна комбинация, състояща се от автомобил и ремарке.
Митнически чиновници от отдел „ Борба с наркотрафика “ на Търговско дружество Митница София селектират товарния автомобил за инспекция и взаимно с гранични служители на реда от ГПУ – Петрич сканират с рентгенова система транспортното средство.
След инспекцията на митническото служебно куче Гая, което е реагирала позитивно за съществуване на опиати, както и след разбор на рентгеновото изображение са зародили подозрения за съществуването на тайник в автомобила.
При последвала щателна митническа инспекция са били открити две железни плъзгащи се гаражни порти. В кухините им са били укрити пакети, съдържащи суха зелена растителна маса. При изработен наркотест веществото е реагирало позитивно на канабис (марихуана).
При изискванията на необходимост е извършено претършуване на товарната комбинация с изземването на наркотичното вещество.
Общото количество на предмета на закононарушението е 77,435 кг, разпределено в 140 пакета.
Днес, 08.11.2024 година, Окръжна прокуратура – Благоевград предяви на 55–годишния Н.Г. разпореждане за привличане в качеството на обвинен по досъдебно произвеждане за контрабанда на високорисково наркотично вещество през границата на страната – закононарушение по член 242, алинея 2 от Наказателен кодекс.
С разпореждане на наблюдаващия прокурор лидерът на товарната комбинация – обвиненият Н.Г., е арестуван за период до 72 часа. Предстои да бъде импортирано в съда искане за взимане на мярка за неотклонение „ задържане под стража “ по отношение на него.
https://youtube.com/watch?v=eQaQVgFKm0k%3Fsi%3DQaEBRcsnhCYuk0yB




