Мирослав Антонов-Чилика се превърна в златния жокер на "Монтана" при

...

Миро Антонов блести с гол и асистенция за Монтана срещу Струмска слава /снимки/

Мирослав Антонов-Чилика се трансформира в златния жокер на "Монтана " при домакинската победа с 2:0 над "Струмска популярност " (Радомир). 33-годишният таран стартира дуела на пейката, влезе като запаса в 61-та мин. на мача, пет по-късно откри резултата, а в 86-та мин. при негов удар топката се отби от гредата и при добавката Тони Тасев я върна в мрежата. Между двата гола Антонов бе фаулиран в пеналта, само че основният арбитър Иван Пенчев не даде дузпа.
Двубоят се игра в половината на гостите, само че нападателите на домакините изтърваха няколко преференциални обстановки пред вратата на Слави Петров. Най-чистата преди почивката бе основана в 16-та мин., когато Валери Петров откри Сергей Георгиев в пеналта, само че той стреля около вратата.
През второто полувреме стартира с пропуск на Борислав Балджийски. В 66-та мин. Галин Ташев центрира от ляво, Антонов бе оставен непокрит и за него не бе проблем да вкара първия си гол за сезона. Гостите заплашиха за първи път във вратата на Васил Симеонов в 76-та мин., само че стражът на монтанци избави удара на Борислав Николов. Четири минути по-късно Тони Тасев навърза двама бранители на радомирци, само че стреля над вратата. Малко след образцова офанзива на "Монтана " приключи с удар в лявата греда на Мирослав Антонов, само че топката се върна у Тасев и той оформи крайния резултат.

"Монтана " – "Струмска популярност " (Радомир) 2:0

"Монтана ": Васил Симеонов, Валери Христов, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Стефан Цонков, Йордан Йорданов, Николай Минков (61-Мирослав Антонов), Владимир Айтов (54-Николай Цветков), Сергей Георгиев, Борислав Балджийски, Тони Тасев (87-Борислав Дамянов). Треньор: Владимир Иванов.
"Струмска популярност ": Слави Петров, Димитър Буров, Николай Николов, Димитър Петков, Симеон Петров, Любомир Танев (77-Христо Младенов), Кристиян Китов (90+1-Мартин Костов), Борислав Николов-кап., Кристиян Тасев, Росен Кръстев (65-Лионел Матадос), Антон Тунгаров. Треньор: Димитър Димитров.

Голмайстори: 1:0 Мирослав Антонов (66), 2:0 Тони Тасев (86).

Главен арбитър: Иван Пенчев.
Асистенти: Румен Иванов, Станимир Трифонов.

Жълти картони: Владимир Айтов, Николай Минков, Стефан Цонков, Николай Цветков (Монтана); Любомир Танев, Борислав Николов, Кристиян Тасев, Росен Кръстев (Струмска слава).
Стадион: „ Огоста “-200 фенове.