Мирела Демирева спечели титлата в скока на височина при жените

...

Мирела Демирева спечели титлата в скока на височина на Балканското първенство по лека атлетика в зала

Мирела Демирева завоюва купата в скока на височина при дамите по време на Балканиадата по лека атлетика в зала в Истанбул, Турция.

Българката победи с 1.89 метра, които преодоля от втори опит. Тя стартира надпреварата на височина от 1.80 метра, които преодоля от първия опит, след което нашето момиче се оправи и с 1.83 и 1.86 метра.

След като Демирева си обезпечи златния орден, сребърната ни медалистка от Олимпийските игри в Рио де Жанейро 2016 пожела летвата да бъде качена на 1.97 метра, само че направи три фаула.

Второто място в конкуренцията зае румънката Даниела Станчу с 1.86 метра, следвана от Панайота Доси от Гърция със същия резултат.

Междувременно Кристен Радуканова приключи 8-а във финала на 60 метра със 7.54 секунди. Балканска шампионка стана гъркинята Полиники Емануилиду със 7.30 секунди.

В бягането на 400 метра при дамите Андреа Савова приключи 5-а в третата най-силна серия с резултат от 56.9 секунди, измерени ръчно поради проблеми с времеизмервателната уредба, които направиха по този начин, че към момента се чакат окончателните резултати от останалите две серии.

При мъжете балкански първенец на 60 метра стана Йоанис Нифантопулос от Гърция с 6.69 секунди.

До момента България има един златен и две бронзови оценки от шампионата в Истанбул, откакто по-рано през днешния ден Пламена Миткова зае 3-о място в скока на дължина при дамите, а Божидар Саръбоюков се подреди трети в същата дисциплинираност при мъжете.