Министерският съвет прие Решение за предложение до Президента на република

...
Министерският съвет прие Решение за предложение до Президента на република
Коментари Харесай

Правителството предлага полковник Атанас Георгиев да бъде назначен на длъжността „Командир на 61-ва механизирана бригада“

Министерският съвет одобри Решение за предложение до Президента на република България за издаване на декрет, с който да назначи полковник Методи Орлов на длъжността „ Командир на 3-та авиационна база “, считано от 01.04.2026 година.

Кабинетът предлага също полковник Атанас Георгиев да бъде назначен на длъжността „ Командир на 61-ва механизирана бригада “ и да бъде почетен с висше офицерско звание „ бригаден военачалник “, считано от 10.04.2026 година.

Министерският съвет одобри и Решение за предложение до Президента на република България за издаване на декрет, с който да освободи бригаден военачалник Маргарит Михайлов от длъжността „ Командир на 61-ва механизирана бригада “ и от военна работа, считано от 10.04.2026 година, заради упражнено право на пенсия, на съображение член 162, алинея 1, т. 2 от Закона за защитата и въоръжените сили на Република България.
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР