Министър-председателят Кирил Петков заминава на еднодневно официално посещение в Република

...
Министър-председателят Кирил Петков заминава на еднодневно официално посещение в Република
Коментари Харесай

Премиерът Кирил Петков заминава за РС Македония

Министър-председателят Кирил Петков отпътува на еднодневно публично посещаване в Република Северна Македония.

В състава на българската делегация са министърът на външните работи Теодора Генчовска, министърът на превоза и известията Николай Събев и заместник-председателят на Народното събрание Кристиан Вигенин.

В Скопие министър председателят Кирил Петков ще се срещне с министър-председателя на Република Северна Македония Димитър Ковачевски . Двамата ще проведат диалог на четири очи, както и разширена среща на двете делегации.

В рамките на визитата в Република Северна Македония министър председателят Кирил Петков ще се срещне още с президента Стево Пендаровски и с ръководителя на Народното събрание Талат Джафери.

Предвидени са също срещи на премиера Петков с ръководителя на Демократичен съюз за интеграция Али Ахмети и с Християн Мицкоски, ръководител на ВМРО-ДПМНЕ.

Министър-председателят Кирил Петков ще се срещне и с представители на българската общественост в Република Северна Македония.
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР