Има събития, които следват календара. Има и такива, които следват

...
Има събития, които следват календара. Има и такива, които следват
Коментари Харесай

„Вечеря с кауза“ във Враца: Бизнес събитието на годината събра 52 000 лв. в подкрепа на младия Роберто Христов /снимки/

Има събития, които следват календара. Има и такива, които следват смисъла. Четвъртото издание на „ Вечеря с идея “ във Враца сподели по какъв начин един одобрен формат може да надвиши локалните рамки и за първи път да притегли бизнес фигури, спортисти и публични престижи от цяла България.
Домакин на вечерта беше ресторант La Toscana, който се трансформира в пространство за среща сред жанр, наличие и идея. Общата посока този път беше ясно обрисувана - поддръжката за младия врачанин Роберто Христов, а резултатът - съответен: 52 000 лева, събрани в границите на вечерта и благотворителния търг, които ще бъдат ориентирани напълно към неговото лекуване.
Инициативата, зад която стои Мартин Харизанов, към този момент четири години се развива с поредност и ясно различим почерк. Тази година форматът направи крачка напред като въздействие и национално наличие.
„ За четвърта поредна година „ Вечеря с идея “ събира хора, които имат вяра, че бизнесът има роля и оттатък триумфа - роля на отговорност и поддръжка.
Тази самодейност не се гради за една вечер, а се построява с неизменност, доверие и персонален ангажимент.
Когато хора с друг бизнес и професионален път застанат дружно към идея, резултатът не остава алегоричен - той се трансформира в действителна помощ и вяра.
Това е път, по който към този момент четири години вървим дружно, “ акцентира Мартин Харизанов.
Сред гостите бяха бизнесмени с интернационална активност, специалисти от енергийния и фармацевтичния бранш, адвокати с европейски институционален опит, както и емблематични имена от българския спорт - наличие, което ясно сподели, че „ Вечеря с идея “ към този момент се утвърждава като национална платформа за ангажирано водачество.
Вкусът като част от прекарването
Кулинарната идея още веднъж беше поверена на Братя Готвачи - Йонко Дяков и Руслан Гърдев, сътрудници на самодейността от първия ѝ ден. Авторското меню беше основано особено за вечерта и включваше карпачо от хамачи и дива туна със сицилиански дресинг, морски блага, приготвени в ГХИ и ароматни билки, конфитирано филе от блек код със зехтин от Тоскана и сос Алфредо с черен хайвер, филе от елен върху рагу от ръчно направени ньоки, агнешки езичета и манатарки, както и бадемов тарт с домашно сладко от пияни вишни и амарето сабайон.
Вино с темперамент
Винени сътрудници на вечерта бяха Ponte Dio - план, роден от хълмовете край Мизия и допрян от дунавския бриз. Гостите имаха опция да опитат Врачански мискет, Розе и Рубин - виновност с ясно изразен тероар и еднаквост, които допълниха цялостното прекарване.
Шато Бургозоне: Повлияни от неповторимия дунавски тероар, виновността отразяват минималистичната философия на винификация и носят грациозен, пресен и плодов усет. Всички виновност на Бургозоне се създават от лично ръчно набрано грозде, с понижен рандеман и се бутилират на място в избата. Характерен за Северна България, стилът на виновността на Бургозоне може да се опише като СПФ – Свеж, Плодов и Фин.
Търг с действителен резултат
Кулминацията на вечерта беше благотворителният търг с подбрани предмети с висока културна, историческа и прочувствена стойност – подпис и автограф на Патриарх Кирил, копие на скулптурата „ Дух и материя “ на Андрей Николов, фототипно издание на „ Сребърната конституция “ от 1911 година, футболна топка с подпис на Димитър Бербатов, тениска с посвещение от Карлос Насар, истинска тениска на Ивайло Чочев, картина на Цветомир Илиев, френска антикварна мастилница от края на XIX век и трофейни рога от лопатар.
Формат с бъдеще
С всяко последващо издание „ Вечеря с идея “ уголемява своя обсег и значение. Четвъртото издание сподели, че това към този момент не е единствено събитие във Враца, а среща на хора с позиция от цяла България, обединени към действителна идея и измерим резултат.
Една вечер не трансформира света.
Но може да промени нечий живот. И това е задоволително.
Дарения в поддръжка на лекуването на Роберто Христов могат да бъдат направени по банкова сметка BG 88 UBBS 8002 1067 3651 40 – Роберто Христов.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР