Потребителите на Android могат да получат пари под $135 милиона споразумение с Google. Ето как.
Милиони консуматори на Android могат да дават отговор на изискванията за заплащане по съглашение за групов иск на стойност 135 милиона щатски $ по обвинявания, че операционната система на Гугъл е карала мобилните устройства да изпращат данни без позволение на потребителите.
Хората, които са употребявали мобилни устройства с Android, с цел да се свързват с интернет през клетъчна мрежа от 12 ноември 2017 година досега, могат да дават отговор на условията за заплащане, според споразумението уеб страница.
В делото, заведено през 2020 година, се твърди, че платформата Android на Гугъл трансферира данни без знанието на притежателите на устройства. Твърди се, че данните са били излъчени даже когато устройствата са били неактивни, в това число когато не са били употребявани и когато всички приложения са били затворени, изяждайки клетъчните данни на хората.
„ Гугъл дейно принуждава тези консуматори да субсидират неговото наблюдаване, като скрито програмира устройства с Android да предават...
Прочетете целия текст »




