Милан победи с 2:0 Ювентус на “Джузепе Меаца в дербито

...

Милан надви Ювентус, за да се изравни с лидерите в Серия А

Милан победи с 2:0 Ювентус на “Джузепе Меаца ” в дербито на 9-ия кръг в Серия " А ". Фикайо Томори откри резултата в добавеното време на първата част, а Браим Диас го удвои в 54-ата минута. Успехът изравни " росонерите " с водачите Наполи и Аталанта, които обаче са с мач по-малко.
„ Старата госпожа “ можеше да поведе в деветата минута посредством Куадрадо, след което първенците постановиха тотална доминация. Това докара и до две греди, които бяха дело на португалския нападател – Рафаел Леао. Междувременно домакините желаеха дузпа след игра с ръка на Влахович в наказателното поле, само че ВАР реши, че нарушаване няма. Все отново в добавеното време “росонерите ” стигнаха до гол. Тогава те получиха корнер, откакто Даниеле Орсато не почете претенциите на гостите за нарушаване на Ернандес против Куадрадо. Жиру опитва удар, който срещна тялото на Томори. Защитникът обаче също стреля и по този начин откри резултата в интерес на своя отбор. В 54-ата минута Диас нахлу в наказателното поле и насочи шут, който се оказа неспасяем за Шчесни. Последваха неточни удари с глава на Жиру и резервата Крунич. В 67-ата минута Милан можеше да вкара нов гол. Тогава Ернандес беше изведен самичък против вратаря. Левият бек избяга настрани и задържа топката, като вместо да подаде на Леао, той стреля неопределено. В 71-вата минута Юве най-сетне стигна до голова опция, само че тогава Татарушану без проблем улови топката след удар с глава на Милик. В 78-ата минута домакините още веднъж желаеха дузпа - този път за игра с ръка на Бремер, само че реферът още веднъж не уточни бялата точка. В 84-тата минута композиция сред Милик и Мойс Кийн докара до шут на резервата, само че добра интервенция на Калюлю докара до корнер. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg