Милан победи с 1:0 в гостуването си на Сампдория в

...

Ново попълнение донесе победата на Милан срещу Сампдория

Милан победи с 1:0 в гостуването си на Сампдория в мач от първия кръг на Серия А за сезон 2021/2022. Победното попадение означи Браим Диас в 9-ата минута след асистенция на Давиде Калабрия.

В петата минута Фабио Куалярела засече от място с глава след корнер, само че в навън.

При ответната офанзива Майк Майнан изведе Рафа Леао с отдалечен пас по лявото крило, португалецът насочи извънредно мощен изстрел по диагонала, само че Аудеро избави.

В 9-ата минута Давиде Калабрия открадна на десния фланг топката, напредна до аутлинията, където продължи пътя ѝ към непокрития в наказателното поле Браим Диас, който с акуратен удар по земя подпали ръкавиците на Емил Аудеро, откривайки резултата за 0:1.

4 минути по-късно Антонио Кадрева отговори с диагонален шут към десния ъгъл, но мерникът му изневери.

Маноло Габиадини извърши директен свободен удар в 17-ата минута, само че Майнан внимаваше и мазета в корнер, след който обаче не произлезе нищо.

В 62-ата минута Калабрия напредна през центъра и шутира мощно с левия крайник, само че малко настрана.

Анте Ребич бе на косъм да удвои преднината на Милан в третата минута на добавеното време, само че ударът му към долния ляв ъгъл профуча на сантиметри около лявата греда.
Източник: fakti.bg