Милан допусна нова грешна стъпка в Серия А, завършвайки наравно

...

Милан с още една грешна стъпка, не успя да бие Салернитана

Милан позволи нова неверна стъпка в Серия А, завършвайки наедно със Салернитана – 1:1. В предишния кръг " Дявола " загуби с 1:2 от Фиорентина.

Оливие Жиру откри за ломбардийци в края на първото полувреме, само че Булайе Диа изравни за „ гранатите “ в течение на вторите 45 минути. Тази точка качва „ росонерите “ в топ 4, само че те са на едвам пункт пред Рома - 48 за „ червено-черните “ против 47 за „ вълците “. Недалеч е и Аталанта с 42 на шестото място. „ Гранатите “ са 16-и с 26 пункта, на седем над зоната на изпадащите.

Първата рискова обстановка пристигна в средата на първата част, когато Рафаел Леао стреля около вратата на Гийермо Очоа. Няколко минути по-късно Оливие Жиру опита доста красива задна ножица, само че без триумф.

В 34-ата минута Кастанос изпусна най-чистото състояние до този миг и изпусна да даде преднина на „ морските кончета “. Той не уцели полупразната врата от 10-12 метра.

Точно в края на първата част Милан направи своя удар – Исмаел Бенасер центрира от корнер, а Оливие Жиру с глава засече за 1:0.

През втората част играчите на Стефано Пиоли излязоха очевидно отпуснати и небрежно си изпатиха.

Четвърт час след началото на полувремето Булайе Диа засече подаване от фланга и направи беззащитен Майк Менян.

„ Росонерите “ незабавно пробваха няколко набези, като при едно от тях Бенасер бе съборен в наказателното поле. Федерико Ла Пена отсъди дузпа, само че бе привикан на ВАР и промени решението си, отменяйки наказателния удар.

Въпреки това, Милан можеше още веднъж да поведе. За злощастие на „ червено-черните “, Дивок Ориги от непосредствена непосредственост не можа да прати топката във вратата.

Четири минути преди края първенецът на Италия сътвори още по-чист късмет за гол, при който Очоа избави топката безусловно от своята голлиния. Две минути по-късно Ибрахимович опита удар по земя, само че още веднъж мексиканецът бе на висота.