Мико Рантанен записа гол и асистенция, а Рос Колтън, Боуен

...

Александър Георгиев остана резерва при успех на Колорадо Авалач в НХЛ

Мико Рантанен записа гол и асистенция, а Рос Колтън, Боуен Байръм и Артури Лехконен вкараха останалите три шайби за победа на Колорадо Аваланч с 4:1 против Сейнт Луис Блус в мач от постоянния сезон на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ).

Нейтън Маккинън и Кейл Макар приключиха с по две асистенции, а Иван Просветов записа първи старт за Аваланч на мястото на съветския национал с български корени Александър Георгиев. Вратарят направи 27 спасявания и бе избран от НХЛ за трети най-хубав състезател в дуела.

Попадението на Рос Колтън бе първо за Аваланч от цели 129 минути и 24 секунди насам. Центърът взе шайбата от синята линия, изпревари бранителя Тайлър Тъкър и я заби в мрежата на противника 8:53 минути след началото на първата третина.

This is Bo-utiful.
— Colorado Avalanche (@Avalanche)

Трой Тери вкара 1:33 минути преди края на продължението и Анахайм Дъкс надделя с 4:3 Аризона Койотис. 26-годишният център приключи дуела с хеттрик и асистенция за Дъкс, които са в серия от пет следващи триумфа и са спечелили всичките си три мача, траяли оттатък постоянното време.

Джейми Бен записа гол и асистенция, а Джейк Йотингер направи 43 спасявания при победа на Далас Старс с 4:3 против Калгари Флеймс. Джейсън Робъртсън, Евгений Дадонов и Мейсън Марчмънт също бяха точни за триумфа.

Брендън Байро вкара два гола, а Тейг Томпсън заби една шайба и направи две асистенции при победа на Бъфало Сейбърс с 5:2 против Филаделфия Флайърс в четвъртия мач от програмата на НХЛ за сряда вечер.