Мениджърът на Челси Греъм Потър е уволнен, съобщиха от английския

...

Челси разкара Греъм Потър

Мениджърът на Челси Греъм Потър е уволнен, оповестиха от британския футболен клуб.

Потър бе освободен 24 часа след домакинската загуба с 0:2 от Астън Вила, която остави " сините " във втората половина на класирането във Висшата лига.

Функциите на управител краткотрайно ще бъдат конфискувани от испанеца Бруно Салтор, който до момента бе част от щаба на Потър. Той ще бъде третият ментор на отбора този сезон след Потър и уволнения преди този момент Томас Тухел.

Греъм Потър се задържа на кормилото на Челси за едвам 31 мача, в които отборът реализира единствено 12 победи, като пет от тях пристигнаха в първите му шест мача. Въпреки това лондончани ще играят на четвъртфиналите в Шампионската лига, където техен противник е настоящият притежател на трофея Реал Мадрид.

Любопитно е да се означи, че Потър е вторият уволнен управител във Висшата лига за деня. В ранния следобяд в неделя от Лестър оповестиха, че се разделят с Брендън Роджърс.
Източник: novsport.com