Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер призна, че неговият отбор трябва

...

Венгер: Сами сме си виновни. Ще бъде трудно да влечем в топ 4

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер призна, че неговият тим би трябвало да търси виновността в себе си за загубата от Тотнъм в дербито на Северен Лондон. Французинът е наясно, че този резултат отдалечава " артилеристите " още повече от топ 4, само че тимът ще се бори до последно.

" Ключът в този дуел бе кой ще получи първи гол. Получихме го ние. Гледах повторенията и видях, че няма фаул (б.ред. по време на самия дуел Венгер настояваше, че Косиелни е бил изблъскан в обстановката за гола). Това бе просто добра игра на Хари Кейн. Можем да виним само себе си. През първото полувреме пропуснахме три или четири благоприятни условия да контраатакуваме. Всеки път ни липсваше финалното подаване. Позволихме им обаче да създадат доста малко. След като допуснахме гола, бе видно, че се разколебахме и можеха да ни вкарат още. В последните десетина минути можехме обаче да стигнем до 1:1. Ще бъде по-трудно да приключим в топ 4, само че ще се борим за това ", разяснява Венгер.
Arsène Wenger’s reaction to Lacazette’s last minute miss pic.twitter.com/2rrh1vwbrk
— ArsenalGIF (@ArsenalGIF) February 10, 2018 Премиър лийг 27 кръг, събота 10 февруари  Тотнъм 1:0краен резулат  Арсенал