Между 30 и 40 души може да са затрупани под

...
Между 30 и 40 души може да са затрупани под
Коментари Харесай

Най-малко 30 души са затрупани след рухването на сграда във Филипините

Между 30 и 40 души може да са затрупани под девететажна постройка в градеж, която се срути в град Анхелес, северно от столицата на Филипините, оповестиха през днешния ден локалните управляващи, представени от Ройтерс и Българска телеграфна агенция.

Осем души са били избавени, а други 11, в това число бригадирът на обекта, са съумели да се измъкнат, заяви пред локалното радио ДЗББ представителят на локалната власт Джай Пелайо.

По думите му сред 30 и 40 души се водят в неопределеност въз основа на информация, предоставена от бригадира.

Операцията по търсене и избавяне продължава, добави Пелайо.

Причината за сриването към този момент не е известна, само че градският инженер ревизира историята на градежа, посочи той.

Пелайо уточни още, че бетонната структура затруднява избавителните действия, защото отместването на отломките е извънредно мъчно.

Снимки, публикувани от радио ДЗББ, демонстрират рухналата постройка, превърната в купчина бетон и извит метал, покрита със зелена мрежа.

„ Оценката на обстановката към момента не е завършила. Единната система за ръководство при изключителни обстановки продължава да работи и е прекомерно рано да се дефинира повода за сриването, което към момента се проверява “, сподели Пелайо.

„ Засегнати са електропроводи, които сега се обезопасяват. Призоваваме жителите в региона да спомагат на управляващите, с цел да не бъдат забавяни избавителните интервенции и никой да не бъде изложен на риск “, добави той.

 
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР