Майорка записа победа с 3:2 над Атлетик Билбао в домакинството

...

Автогол помогна на Майорка да надвие Атлетик в зрелищен сблъсък

Майорка записа победа с 3:2 над Атлетик Билбао в семейството си от 24-ия кръг на Ла Лига. Двата отбора сътвориха ужасно представление, в което имаше доста драма, само че най-после домакините ликуваха след автогол на вратаря Унай Симон в края на мача.

Майорка поведе с два гола за по-малко от 10 минути през първото полувреме. Салва Севиля откри резултата от дузпа в 22-ата минута, а Ведат Муриджи удвои в 30-ата минута с изстрел от воле от близко.

Атлетик обаче отговори уместно и съумя да се върне в мача единствено за две минути през втората част с голове на Раул Гарсия в 59-ата, който засече пас на Юри Берчиче и Алекс Беренгер в 61-ата минута, вкарвайки много забавен гол с тил след центриране от корнер.

И когато изглеждаше, че обратът се пече, в 88-ата минута се стигна до чудноват автогол. Удар на Кубо се удари в гредата и по-късно рикошира във вратаря Унай Симон, с цел да се оплете в мрежата.

Така Майорка се поздрави с успеха и с 26 точки излезе на 15-ата позиция в таблицата. Атлетик пък остава 8-и с 34 точки.