Масовите и разнородни протести в страната показаха ясно нетърпимостта на

...
Масовите и разнородни протести в страната показаха ясно нетърпимостта на
Коментари Харесай

Промяна може да бъде постигната чрез избори и висока избирателна активност, каза депутатът от „Възраждане“ Искра Михайлова


Масовите и разнородни митинги в страната демонстрираха ясно нетърпимостта на българските жители към открития модел на ръководство и така наречен овладяна страна, а смяната може да бъде реализирана посредством изборния развой и висока изборна интензивност. Това сподели националният представител от Политическа партия „ Възраждане “ Искра Михайлова по време на конференция в Национален пресклуб на Българска телеграфна агенция в Стара Загора.

По нейните думи българският народ може да бъде избран като победител към сегашния миг, защото огромните митинги и публичното неодобрение е довело до оставка на държавното управление. В демонстрациите са взели участие симпатизанти и някогашни гласоподаватели на разнообразни политически обединения, в това число и на ръководещите, което съгласно нея демонстрира необятен консенсус за нужда от смяна.

Искра Михайлова акцентира, че тази смяна в модела на ръководство може да бъде реализирана посредством изборния развой и висока изборна интензивност. Според „ Възраждане “ точно дейното гласоподаване е основно за ограничение на купените и следените гласове, които изкривяват изборните резултати от години.

Народният представител уточни, че в границите на актуалното Народно заседание няма какво повече да се чака и настоя процедурите по връчване на мандатите да приключат допустимо най-бързо, с цел да се стигне до предварителни парламентарни избори и образуване на нова политическа действителност.

В изявлението си депутатът обърна внимание и на обстановката към идното присъединение на България към еврозоната от 1 януари, което съгласно нея се случва в спешен миг – без настоящо държавно управление и без признат държавен бюджет, на фона на растящи цени и осезаема инфлация.

Тя акцентира, че от „ Възраждане “ са призовали президента Румен Радев да свика Консултативен съвет за национална сигурност за изчерпателен експертен диалог по тематиката, само че от партията към момента нямат отговор от президента.

Искра Михайлова сподели, че партията е подготвена за избори и към този момент е почнала срещи с жители, представители на бизнеса и разочаровани от други политически сили гласоподаватели, в това число и в Стара Загора, като остава отворена за разговор с всички, които желаят отговорно ръководство на страната.

По нейните думи от „ Възраждане “ желаят напълно машинно гласоподаване, само че с контролно броене и на отрязъците и преброителни центрове за това. „ Нека се отвори този диалог. Има настройка той да бъде извършен даже още в този състав на Народното събрание, освен това качествено “, уточни депутатът.
Източник: bta.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР