Мароко 1 : 0 Португалия 45+3′ КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

...

Мароко - Португалия 1:0, Ен Несири смълча португалските фенове в края на първата част

Мароко

1: 0

Португалия
 45+3′
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!
45+1′
Португалия имаше искания за дузпа в първата минута на добавеното време, само че съдията и ВАР подминаха дискусионната обстановка.
44′
Греда за Португалия! Бруно Фернандеш стреля от дребен ъгъл, топката разказа страхотна парабула и кацна на напречната греда!
42′
ГОООООЛ! ЕН НЕСИРИ!
31′
Жоао Феликс стреля от границата на наказателното поле, получи се извънредно рисков рикошет в тялото на марокански бранител и топката мина на сантиметри от вратата на Боно, който към този момент се беше хвърлил в другия ъгъл.
 Снимка 598934
Източник:
26′
Ен Несири! Централният нападател на Мароко облиза топката с върха на главата си след центриране от директен свободен удар, само че не съумя да откри задачата.
19′
Хаким Зиеш опита шанса си с изстрел от отдалеченост, само че топката мина на към метър от вратата.
17′  Снимка 598933
Източник:
15′
Португалците търсят метод да пробият защитата на Мароко, само че към този момент напъните им не се увенчават с триумф. " Атласките лъвове " дават отговор със скорстни контраатаки, които не наподобяват по никакъв начин безвредни.
8′
Мачът явно не е доста забавен за Кристиано Роналдо...
 Снимка 598932
Източник:
5′
Шанс за Португалия! Центриране от директен свободен удар откри Жоао Феликс, който с летящ плонж, сходен на този на Йордан Лечков против Германия през 1994-а година, стреля към вратата, само че Боно показва страхотния си инстикт и мазета в корнер.
 Снимка 598935
Източник:
3′
Двата тима се захапаха крепко още от първите минути на 1/4-финалния конфликт. Ще съумеят ли мароканците да вземат още един огромен скалп в Катар? Предстои да разберем...
1′

Снимка 598926
Източник:
1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
 Снимка 598925
Източник:
Състав 1 Ясин Боно 22 Диого Коща 18 Джауад Ел Ямик 20 Диого Далот 2 Ашраф Хакими 26 Гонсало Рамос 6 Ромен Саис 23 Жоао Феликс 3 Нусаир Мазрауи 4 Рубен Диаш 8 Азедин Унахи 3 Пепе 4 Софиан Амрабат 5 Рафаел Герейро 15 Селим Амалах 11 Бруно Фернандеш 7 Хаким Зиеш 25 Отавио 19 Юсеф Ен-Несири 14 Уилям Карвальо 17 Софиан Буфал 10 Бернардо Силва Треньор Уалид Реграги Фернандо Сантош Резерви 10 Анас Зарури 12 Жозе Са 11 Абделхамид Сабири 16 Витиня 26 Яхия Жабране 26 Жоао Палиня 9 Абдерразак Хамдала 23 Матеш Нунеш 16 Абдесамад Езалзули 17 Жоао Марио 23 Билал Ел Ханус 21 Рикардо Орта 20 Ашраф Дари 9 Андре Силва 21 Уалид Чедира 1 Руи Патрисио 13 Илиас Чаир 20 Жоао Кансело 24 Бадр Бануне 24 Антонио Силва 14 Закариа Абуклал 14 Уилям Карвальо 12 Мунир 7 Кристиано Роналдо 22 Ахмед Тангути 15 Рафаел Леао
Мароко и Португалия излизат една против различен за 1/4-финален дуел на Мондиал 2022. Срещата на стадион " Ал Тумама " в Доха е през днешния ден от 17:00 часа.

Мароко се трансформира в едвам четвъртата африканска страна, която се добира до тази фаза на международни финали. Никой не очакваше Мароко да се оправи с Испания на осминафинал, само че несъмнено по-вероятният победител от този дуел бе " Ла Фурия Роха ".

" Радвам се, че не съм селекционер на Португалия "

Мнението е на Рене Мюлестийн

Разбира се, испанците бяха по-атакуващият тим в мача, само че мароканците имаха своите отлични положения за гол, а нулевото тъждество завърши при 3:1 точни удари в интерес на тима от Африка. Той бе и по-добрият от двата отбора на дузпи. В воин при тях се трансформира вратарят Ясин Буну, който отрази всички три дузпи на съперника.

Португалия изигра най-силния си мач в Катар на 1/8-финалите, когато разгроми Швейцария с 6:1. Кристиано Роналдо остана запаса в тази среща и това бе главната тематика преди първия съдийски сигнал, когато на терена стартира да свети неговият заместител Гонсало Рамош.
 Селекционерът на Мароко: Надявам се, че Роналдо още веднъж ще е запаса

тсъствието на 37-годишния състезател обаче не се усети против Швейцария

Нападателят на Бенфика вкара хеттрик в тази среща и поведе тима си към 1/4-финалите. Сега Португалия има три победи и едно проваляне на Мондиал 2022. Воденият от Фернандо Сантош има куп звезди в нахлуване и доста опитна отбрана, включваща Пепе и Отаменди.