Мария Мицова и Иван Русев достигнаха до четвъртфиналите на сингъл

...

Мария Мицова и Иван Русев достигнаха до четвъртфиналите на турнир в Анкара

Мария Мицова и Иван Русев доближиха до четвъртфиналите на сингъл на интернационалния шампионат по бадминтон в Анкара (Турция) с награден фонд 8000 $.

При дамите Мицова, която е номер 3 в главната скица, реализира две победи - против Бетюл Сонер (Турция) с 21:9, 21:11 за 26 минути и срещу  Бюшра Ялчънкая (Турция) с 21:16, 21:11 за 32 минути. Следващата й съперничка е номер 5 Алесия Зайцева (Беларус).

Иван Русев е шести подложен в схемата при мъжете. Той завоюва през днешния ден първо против Язган Чалъшър (Турция) с 21:16, 21:9 за 27 минути, а по-късно победи Кари Гунарсон (Исландия) с 18:21, 21:15, 21:14 за 60 минути.

В спор за място на полуфиналите Русев ще играе на следващия ден против представителя на домакините Мохамед Али Курт.

Пейо Бойчинов започва с победа против Павел Прадзински (Полша) с 21:12, 21:11 за 21 минути, само че във втория кръг загуби от Валери Атрашченков  (Украйна) с 21:13, 21:15 за 25 минути.

Българите Пейо Бойчинов и Иван Панев са трети сложени в схемата на двойки мъже и се класират непосредствено за втория кръг.

На смесени двойки Мария Мицова и Димитър Янакиев ще играят по-късно през днешния ден против Мохамед Енес Халъч и Филиз Халбурджу (Турция).
Източник: bnr.bg